Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Boże Ciało 2024

Po tym jak w mijającym tygodniu parafianie mieszkający na ul. Dzierżonia zwrócili uwagę na złą jakość nawierzchni i na to, że nie będzie możliwe zorganizowanie uroczystości Bożego Ciała w tej części parafii spotkaliśmy się z Parafialną Radą Duszpasterską by poszukać drogi rozwiązania. Po długiej naradzie i rozpatrzeniu kilku możliwości ustalono, że tegoroczna procesja Bożego Ciała odbędzie się na ul. Kościelnej. Pierwszy ołtarz przy kaplicy, drugi naprzeciw kościoła przy tzw. "blautowni", trzeci na zakolu na końcu ul. Kościelnej i czwarty w roku przy domu państwa Mehlich. 

Organizatorami procesji Bożego Ciała pozostają parafianie z ul. Dzierżonia. Prosimy by przygotowali dwa ostatnie ołtarze. O przygotowanie dwóch pierwszych ołtarzy prosimy mieszkańców ul. Strzeleckiej. Mogą się podzielić na pół (do skrzyżowanie z ul. Kościelną i dalej), albo według własnego uznania. Mieszkańcy ul. Strzeleckiej nie mają bowiem okazji do budowania ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała, a parafianie z ul. Dzierżonia na pewno ucieszą się z pomocy. 

Okoliczności są wyjątkowe - liczymy na wyrozumiałość i współpracę.