Intencje mszalne od 23 maja 2022 r.

23.05.2022 Poniedziałek – Dni modlitw o urodzaje

18:00         Procesja do krzyża przy ul. Polnej, a po niej msza św.:

I. W intencji rolników i mieszkańców Nakła o błogosławieństwo Boże dla ludzkiej pracy i o dobre urodzaje.

II. W intencji wspólnoty Czcicieli św. Judy Tadeusza.

24.05.2022 Wtorek – Dni modlitw o urodzaje

Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

18:00         Przed kaplicą św. Mateusza w Grabowie rozpoczęcie procesji do krzyża, a następnie msza św. na placu:

I. W intencji rolników i mieszkańców Grabowa o błogosławieństwo Boże dla ludzkiej pracy i o dobre urodzaje.

II. Za zmarłych rodziców Klarę i Ignacego Mosz, teściów Marię i Roberta Blania, ciotkę Józefę, szwagierkę Agnieszkę, dwóch szwagrów Gerarda i Joachima oraz za zmarłych z pokrewieństwa.

25.05.2022 Środa – Dni modlitw o urodzaje

18:00         Procesja do krzyża przy ul. Raszowskiej, a po niej msza św.:

I. Za zmarłego męża Jana Rangosz, rodziców Pelagię i Ignacego Malaka, syna Józefa, brata Jerzego, wnuków Iwonę i Michała oraz za zmarłych teściów.

II. Za zmarłą Katarzynę Pińkowską w 30. dzień po śmierci.

26.05.2022 Czwartek – Św. Filipa Neri – Dzień Matki

18:00         W intencji matek naszej parafii z prośbą o wiarę i mądrość oraz opiekę Najświętszej Maryi Panny, a dla zmarłych o dar życia wiecznego.

27.05.2022 Piątek – Rozpoczęcie nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego

17:00         Msza święta szkolna: Za zmarłego męża Zenona Sekula w pierwszą rocznicę śmierci oraz za zmarłych z rodzin i z pokrewieństwa o łaskę zbawienia.

28.05.2022 Sobota

14:00         Przez wstawiennictwo św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w  podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i Błogosławieństwo Boże w okazji 40. rocznicy urodzin Krystiana Brzytwa i kolejnej rocznicy urodzin Agaty Brzytwa.

15:30         Ślub rzymski: Paulina Zdunek i Piotra Kozołup.

Nie ma nabożeństwa majowego.

18:00         Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej z  podziękowaniem za zdrowie i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i  zdrowie w rodzinie Pacula oraz za zmarłego męża i ojca Pawła Pacula o łaskę zbawienia wiecznego.

29.05.2022 Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

08:00         W intencji ks. proboszcza Sylwestera z okazji kolejnej rocznicy święceń, a także za żyjących i zmarłych krewnych i dobrodziejów.

10:00         Za zmarłą Marię Niedziela w 30. dzień po śmierci.

15:30         Nabożeństwo majowe.

16:00         Za zmarłych rodziców Franciszka i Gertrudę Glensk, męża Jana Bienias i dziadków Glensk - Cichoń oraz za zmarłych z pokrewieństwa.