Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia 10 stycznia 2021 r.

 1. Dziś o 15:30 nieszpory kolędowe.
 2. Po mszach świętych ministranci zbierają przed kościołem datki na własne cele. Ubiegłoroczna zbiórka kolędowa ministrantów została przeznaczona głównie na wyjazd wakacyjny do Ochotnicy. Bóg zapłać tym, którzy wspierają Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 3. W środę o godz. 19:00 odprawimy nabożeństwo fatimskie w intencji o pokój na świecie.
 4. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek od godz. 16:00 do 17:20 i w czwartek po porannej mszy świętej do godz. 10:00. Od tego tygodnia grafik ten będzie stały, a o wyjątkach będziemy informowali w gazetce.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odbędzie się w kościele koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej. Zachęcamy do udziału za pośrednictwem Internetu ? można sobie przy popołudniowej, niedzielnej kawce posłuchać i pośpiewać kolędy.
 6. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o zabieraniu materiałów formacyjnych.
 7. W najnowszym Gościu niedzielnym specjalny dodatek o rozpoczynającym się roku św. Józefa oraz wywiad z o. Leonem Knabitem, któremu opat zabronił w tym roku umierać.
 8. Coraz częściej dowiadujemy się, że na parafie składane są donosy na temat przekroczenia dopuszczalnej liczby wiernych w świątyni. Wiąże się to z wysokimi karami i dużymi problemami. Jeszcze raz przypominamy, że w naszym kościele mogą przebywać 34 osoby nie licząc posługujących. Osoby te proszone są o zajęcie wyznaczonych w ławkach miejsc. Proszę także nie zabierać kartek z ławek do domu (!), bo będziemy zmuszeni przybijać je gwoźdźmi lub przyklejać klejem, a to je tylko zniszczy. Przypomina się też, że do komunii świętej przystępujemy w porządku: najpierw osoby przyjmujące Komunię świętą na rękę, następnie do ust. Do komunii św. przy ołtarzu mogą przystąpić tylko 34 osoby znajdujące się w kościele. Pozostałe osoby przyjmują Komunię świętą pod chórem wg tego samego porządku. Proszę bezwzględnie dostosować się do tych wymogów. Przypominamy też, że dopóki nie zelżeją limity osób w kościele, w niedziele i  święta nakazane po mszach świętych o godz. 8:00 i 10:00 będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej.
 9. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Leśnej i J. Kani nr. 41 do końca. Bóg zapłać tym, którzy zadbali o nasz kościół w minionym tygodniu.


 1. Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

  ul. Raszowska 3, Nakło

  46-050 Tarnów Opolski

  Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00-17:20; czwartek: 8:45-10:00.

  tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

  nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

  Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego