Ogłoszenia 22 listopada 2020 r.

1. Dziś o godz. 15:30 nieszpory.
  2. Ubiegłotygodniowa zbiórka na cele remontowe przyniosła 3370 zł i 20 ?. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. Dziękujemy Paniom, które w ubiegłą niedzielę przygotowały marcinkowe rogaliki. Mamy nadzieję, że niespodzianka się udała.
  2. W tym tygodniu będzie nadal więcej okazji do adoracji Najświętszego Sakramentu. W środę zapraszamy szczególnie młodzież ponadpodstawową.
  3. Powoli kończy się miesiąc listopad, przypominam więc, że dzięki dyspensie jaką otrzymaliśmy od Stolicy Apostolskiej, możemy do końca listopada uzyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz i odmawiając przypisane zwyczajowo modlitwy.
  4. W sobotę, uroczystymi nieszporami z I Niedzieli Adwentu, rozpoczniemy czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Na nieszporach w sobotę zostaną poświęcone wieńce adwentowe i odpalimy pierwszą świecę.
  5. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i czwartek po mszy świętej.
  6. Pod chórem można nabyć Gościa Niedzielnego, w którym o sądzie ostatecznym i przeżywaniu transmisji mszy świętych. Są też do nabycia kalendarze seminaryjne.
  7. Od dziś można pobierać w zakrystii pakiety obrazków adwentowych dla dzieci. Przydadzą się one na czas adwentu. Proszę na razie nic z nimi nie robić. O tym, do czego się one przydadzą dowiecie już się za tydzień.
  8. Od przyszłej niedzieli nasze Dzieci Maryi będą sprzedawać przed kościołem ozdobne świece bożonarodzeniowe. Będzie też można nabyć u nich opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom ?Caritas?.
  9. W kwestii odwiedzin chorych zachęcam, by w czasie kancelaryjnym lub w zakrystii po mszach świętych umawiać wizytę u chorych w dogodnym czasie. Jest wiele osób starszych i chorych, których jeszcze w tym roku nie odwiedziłem. Zachęcam, by nie pozostawiać ich bez sakramentów świętych. Jestem gotów przyjść do potrzebujących całkowicie indywidualnie z zachowaniem wymogów sanitarnych tak, by w czasie grudnia wszyscy zostali zaopatrzeni.
  10. U Pana Sołtysa można pobrać wnioski o przyłączenie gazu.
  11. Dziękujemy osobom, które zatroszczyły się o naszą świątynię w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Tarnowskiej 1-14.

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski