Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia 22 sierpnia 2021 r.

  1. W sobotę 21 sierpnia sprawowaliśmy Najświętszą Eucharystię w intencji parafian udzielających się przy pracach na cmentarzu. Dziś jest okazja, by powiedzieć Bóg zapłać. Na początku pragnę wymienić grono parafian, którzy pracowali na cmentarzu praktycznie co tydzień, a nawet poświęcali swój czas w  ciągu tygodnia. Z nazwiska wymienimy „dowódców”, czyli osoby, które za wszystkim chodziły, załatwiały materiały budowlane i potrzebne sprzęty. Nie sposób nie wymienić tutaj pana sołtysa Adriana Sobla i nikogo to wyróżnienie nie zdziwi, gdyż pan Adrian poświęcił na prace na cmentarzu wiele czasu. W  tym miejscu dziękujemy także za wsparcie całemu naszemu Sołectwu Nakło. Z ramienia kobiet dziękujemy pani Elfrydzie Małek, która co tydzień brała udział w pracach, a w ciągu roku, wraz z panią Teresą Fesser opiekuje się cmentarzem – to jest wielka praca wykonana dla naszej parafii i bardzo im za to dziękujemy. Bóg zapłać tym osobom, które udzielały się w pracach ile tylko potrafiły, pomagały w wytyczeniu linii płotu oraz kostki brukowej i które wsparły projekt finansowo. Dziękujemy paniom, które co tydzień piekły świeże ciasto na poczęstunek i szykowały napoje, gdy było gorąco. Dziękujemy paniom, które w minionym tygodniu wysprzątały cały teren cmentarza. Podziękowania także dla tych parafian, którzy wsparli finansowo poczęstunek przygotowany w Domu Spotkań. Dziękujemy firmom, z którymi podjęliśmy współpracę, a współpracowało się z nimi bardzo dobrze: na pierwszym miejscu trzeba wymienić firmę Ślusarstwo Usługowo-Produkcyjne pana Piotra Mientusa, która zaprojektowała, wykonała oraz zamontowała furtki i bramę, dalej Firmę Rogosz-Stryj z Łowkowic, która wykonała betonowe ogrodzenie, firmę Gabart z Krośnicy dostarczającą kostkę brukową i materiały budowlane oraz firmę DYGA-GROUP.EU, która wypożyczyła nieodpłatnie wiertnicę oraz myjkę ciśnieniową, którą czyszczony był plac wokół kościoła. Wiem, że byli i tacy parafianie, którzy chcieli przyjść, ale z różnych względów nie mogli – nie martwcie się, jeszcze się kiedyś zdarzy okazja do pokazania swoich możliwości.

      Całkowity koszt prac wyniósł ponad 35 000 zł. Trzeba jednak wiedzieć, że co tydzień wiele osób udostępniało swój sprzęt nie chcąc nic za jego amortyzację. Za to

      wielkie dzieło składamy wszyscy raz jeszcze

BÓG ZAPŁAĆ!

  1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne. Za tydzień nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
  2. W najbliższy czwartek 26 sierpnia oraz we wtorek 31 sierpnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. W środę 1 września o godz. 8:00 sprawowana będzie msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. W czasie tej mszy zostaną poświęcone przybory szkolne pierwszoklasistów.
  4. Z początkiem września zachęcamy do udziału w nabożeństwach przypadających w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Warto także skorzystać z sakramentu pokuty.
  5. W sobotę 4 września o godz. 9:00 rozpocznie się obchód chorych.
  6. We wrześniu przypada w naszej parafii wiele uroczystości:

- 10 września – pielgrzymka na obchody kalwaryjskie na Górę Św. Anny,

- 12 września – dożynki parafialne,

- 12 września po południu – rocznica I Komunii świętej,

- 19 września – odpust ku czci św. Mateusza w Grabowie,

- 26 września – 81 rocznica poświęcenia naszego kościoła – kiermasz.

  1. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o porządek w naszej świątyni i  obejściu. O  posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Strzeleckiej nr. 1-10, a w kolejnym tygodniu mieszkańców ul.  Strzeleckiej nr. 11-32.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 – 17:20 i czwartek: 8:45-10:00

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego