Ogłoszenia 23 maja 2021 r.

1.      Dziś w kościele o godz. 15:30 odbędzie się nabożeństwo dzieci pierwszokomunijnych. Msza święta o godz. 16:00 będzie sprawowana w  Grabowie.

2.      Na remont katedry zebraliśmy 840 zł. Bóg zapłać.

3.      To już ostatnie dni nabożeństw majowych, które odprawiamy od poniedziałku do piątku po mszach świętych wieczornych, w sobotę o godz. 17:30 i w niedzielę o godz. 15:30.

4.      Nabożeństwo i msza św. popołudniowa w niedzielę są sprawowane na placu w Grabowie.

5.      W naszym kościele mogą być obecne 34 osoby. Wchodzący do kościoła powinien zabrać z koszyczka kartkę z numerem i oddać ją wychodząc. Jeżeli w  koszyczku nie będzie kartek, to nie można już wejść do kościoła.

6.      Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego oraz Małego Gościa.

7.      Zmieniamy formę liturgii pogrzebowej. Msza święta pogrzebowa będzie odprawiana nad trumną/urną, w kościele. Po zakończeniu modlitw będziemy odprowadzali trumnę/urnę z kościoła do karawanu i tak jak dotąd, każdy indywidualnie, udamy się na cmentarz gdzie będziemy gromadzili się przed kaplicą by stamtąd ruszyć w procesji do grobu. Na życzenie rodziny nadal pozostaje możliwość, by trumna pozostała na czas mszy w kaplicy cmentarnej.

8.      W sklepie lub u p. Teresy Fesser można składać ofiary za groby na cmentarzu. Ofiara pozostaje bez zmian – 18 zł za grób pojedynczy i 36 zł za grób podwójny. Uzyskane środki przeznaczamy na utrzymanie cmentarza, a  wkrótce rozpocznie się wymiana ogrodzenia na cmentarzu.

9.      Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o porządek w naszej świątyni i  obejściu. Zgodnie o posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Tarnowskiej.

10.    Trasa procesji Bożego Ciała przebiegać będzie ulicami: Kościelna, Polna, Ficha i Raszowska - w takiej kolejności. Wiem, że wiele osób o to pytało więc zamieszczam to ogłoszenie.

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 – 17:20 i czwartek: 8:45-10:00