Ogłoszenia 26 września 2021 r.

1. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. Dziś w świątyniach w Polsce odbywa się tzw. „liczenie wiernych”. Jak zwykle stwierdzamy ilość przychodzących na mszę świętą mężczyzn i kobiet (dominicantes) oraz ilość osób przystępujących do Komunii świętej (comunicantes).
  3. Rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik. Msze święte w ciągu tygodnia będą sprawowane wieczorami. Nabożeństwa różańcowe będą sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 15:30. Chyba nikogo nie trzeba zachęcać do modlitwy różańcowej, a intencji wiele nosimy w naszych sercach więc do zobaczenia.

Przypomnijmy: każdego dnia, pod zwykłymi warunkami odmawiając różaniec w kościele, kaplicy, rodzinie lub społeczności zakonnej można uzyskać odpust

zupełny przez modlitwę 5 dziesiątek bez przerwy, rozmyślanie tajemnic, a przy publicznym odmawianiu różańca należy zapowiadać rozważane tajemnice.

1. Uczniów klasy siódmej, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w Domu Spotkań, we wtorek o godz. 18:45.
  2. UWAGA! Obchód chorych odbędzie się w pierwszy piątek miesiąca czyli 1 października od godz. 9:00. Wszystkich, którzy nie mogą przyjąć w tym czasie Pana Jezusa prosi się o kontakt.
  3. W najbliższym tygodniu pojawią się skarbony przy wejściach do kościoła. Zastąpią one koszyczki wystawiane na ławce.
  4. W niedzielę 3 października przed mszą świętą o godz. 8:00 odmawiany będzie różaniec w języku niemieckim.
  5. Zapraszamy wszystkich chętnych na wyjazd do Krzeszowa i okolic w dniu 9  października 2021 r. W programie zwiedzanie opactwa cystersów w Krzeszowie oraz innej atrakcji opodal Krzeszowa (dajcie się zaskoczyć :). Koszt wyjazdu to 100 zł. Wyjazd dedykowany jest głównie dla osób, które w tygodniu pracują oraz dla rodzin. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach należy uiścić przynajmniej 20 zł zaliczki.
  6. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o porządek w naszej świątyni i  obejściu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców Grabowa nr. 28-35.

1. Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 – 17:20 i czwartek: 8:45-10:00