Ogłoszenia 30 maja 2021 r.

1. Kończymy miesiąc maj. Zapraszamy dziś i jutro na ostatnie nabożeństwa ku czci

Najświętszej Maryi Panny.

1. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Po mszach świętych będziemy modlili się do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. We wtorek ok. godz. 19:15 odbędzie się na cmentarzu spotkanie Rady Parafialnej.
  3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w  procesji ulicami: Kościelna, Polna, Ficha, Raszowska. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, a dzieci o sypanie kwiatów.
  4. W najbliższą sobotę 5 czerwca rozpoczną się prace związane z wymianą ogrodzenia na cmentarzu. Najpierw rozbierane będzie dotychczasowe ogrodzenie – stary, sypiący się mur oraz betonowe, zmurszałe przęsła (z wyjątkiem ostatnich, na końcu cmentarza). Stąd bardzo prosimy o pomoc wszystkich chętnych w sile wieku. Potrzebne też będą traktory z przyczepami, by wywozić gróz. Spotykamy się na cmentarzu o godz. 8:00.

UWAGA: Osoby mające nagrobki blisko ogrodzenia muszą się liczyć z tym, że mogą one zostać pokryte kurzem. Można na czas prac indywidualnie zabezpieczyć nagrobki.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W sobotę, po porannej mszy św. odbędzie się obchód chorych.
  2. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zwyczajowa zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej.
  3. Od czerwca wszystkie msze święte niedzielne sprawowane będą w kościele.
  4. Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości I Komunii świętej. Dziękujemy też osobom, które wysprzątały i  odświeżyły Dom Spotkań oraz sale w Domu Marii.
  5. W naszym kościele mogą być obecne 34 osoby. Wchodzący do kościoła powinien zabrać z koszyczka kartkę z numerem i oddać ją wychodząc. Jeżeli w  koszyczku nie będzie kartek, to nie można już wejść do kościoła.
  6. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego.
  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o porządek w naszej świątyni i  obejściu. O  posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul.  Kościuszki.
  8.  Urząd Gminy przypomina o obowiązku spisania się. W naszej miejscowości będzie to można zrobić dnia 2 czerwca w środę, w godzinach 9:00 – 13:00 w budynku świetlicy wiejskiej.

Należy przygotować:

1. Numer PESEL i nazwisko rodowe matki,

2. Informację o powierzchni użytkowej mieszkania ogółem (w pełnych m2),

3. PESEL i datę urodzenia członków gospodarstwa domowego

4. Adres e-mail, jeśli chcesz wziąć udział w loterii spisowej.

1. Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 – 17:20 i czwartek: 8:45-10:00