Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia 31 maja 2020 r.

Ogłoszenia parafialne

31 maja 2020 r.


 1. Biskup Opolski ograniczył dyspensę od obowiązku uczestniczenia we mszy świętej do trzech grup osób: (1) osób w podeszłym wieku, (2) osób z objawami infekcji (w domyśle: objawami, które mogłyby sugerować zakażenie koronawirusem, jak np. katar, kaszel, gorączka) oraz (3) tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem.
 2. Został zniesiony limit osób, które mogą przebywać w kościołach. Obowiązuje jednak zasada zasłaniania ust i nosa oraz obowiązek zachowania dystansu. Komunia święta będzie rozdawana tylko w kościele.
 3. Zgodnie z dekretem biskupa od poniedziałku kończymy godzinną adorację przed mszą świętą. Natomiast po mszach zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wyjątkiem będzie czwartek, kiedy nabożeństwo odbędzie się w ramach godzinnej adoracji przed wieczorną Eucharystią.
 4. Komunię świętą można przyjmować zarówno na rękę, jak i do ust. Zgodnie z tym, co zaproponował bp Andrzej Czaja na antenie radia DOXA proponuję, że najpierw do komunii świętej będą przystępować osoby przyjmujące ją na rękę, a nastpnie te, które chcą przyjac Eucharystię do ust. Wszyscy uczestnicy liturgii, niezależnie od tego, czy będą się znajdowali w świątyni lub na placu, przyjmują Komunię świętą w kościele.
 5. Pilne spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek o godz. 19:00 na plebanii.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę istnieje możliwość odwiedzenia chorych, ale tylko tych, którzy zostaną wcześniej zgłoszeni.
 7. Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek po porannej mszy świętej oraz w piątek po wieczornej mszy świętej.
 8. Msza święta poranna w przyszłą niedziele będzie w języku polskim. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia transmisji z Pielgrzymki Mniejszości Narodowych. Na naszej stronie internetowej znajdziecie w ogłoszeniach link. Na serwisie youtube.pl należy szukać hasła: WALLFAHRT DER MINDERHEITEN 2020 / PIELGRZYMKA MNIEJSZOŚCI 2020. Link: https://youtu.be/C5Nrn-MozXk  
 9. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kościół do skarbon w kościele lub przelewem.
 10. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego, a w nim między innymi o świętych dzieciach.
 11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy osoby z ul.: Przedszkolnej, Leśnej oraz J. Kani nr. 21-30.
 1. Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

  ul. Raszowska 3, Nakło

  46-050 Tarnów Opolski

  tel.: 77 5466422

  e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

  nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

  Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego