Ogłoszenia 8 listopada 2020 r.

1. Dziś o godz. 15:15 w kościele nabożeństwo w intencji zmarłych.
  2. Gościmy dziś w parafii ks. Piotra Wojtalę, misjonarza z Boliwii. Wygłosi on do nas słowo Boże, a kolekta z tego dnia zostanie przekazana na wsparcie misjonarzy w Boliwii. Jeżeli ktoś chce może też wesprzeć misje dokonując przelewu na nasze konto parafialne w tytule dopisując Boliwia, a zebrane środki zostaną przekazane ks. Piotrowi.
  3. Zbiórka na cele remontowe odbędzie się w niedzielę 15 listopada br.
  4. Biskup Opolski wydał nowy dekret, z którego wynika dla nas kilka konsekwencji:

- Dopuszczalna ilość wiernych w naszym kościele to 34 osoby. Wewnątrz kościoła zostały wyznaczone miejsca, gdzie można siadać (w ławkach 30 oraz 2 na chórze) i proszę się do tego zastosować. Przed kościołem będzie można uczestniczyć w liturgii zachowując odpowiedni dystans, a z Komunią Świętą do osób przebywających na zewnątrz będę podchodził do głównych drzwi wejściowych.

- Biskup Opolski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Eucharystii w następujących przypadkach:

- osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony,

- osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji,

- odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem

- wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).

1. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i czwartek po mszy świętej.
  2. Pod chórem można nabyć Gościa Niedzielnego, w którym o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego oraz o papieskim rekolekcjoniście, który został kardynałem. Są też do nabycia kalendarze seminaryjne.
  3. Składamy Bóg zapłać p. Edycie Giza, która uszyła nowy komplet fioletowych strojów dla ministrantów oraz p. Jerzemu Bartek, który wykonał prace konserwacyjny przy zegarze na wieży.
  4. Dziękujemy osobom, które zatroszczyły się o naszą świątynię w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ul. Dzierżonia 22-30.

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski