Ogłoszenia parafialne 1 maja 2022 r.

1. Dziś pierwsze nabożeństwo majowe. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe będą odprawiane po mszy świętej wieczornej, w soboty o  godz. 18:30, a w niedziele w ramach nabożeństwa popołudniowego.
  2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do częstszego sięgania do tekstów Pisma Świętego, można także korzystać z aplikacji na urządzenia mobilne.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału w Eucharystii oraz nabożeństwach. W sobotę o godz. 9:00 rozpocznie się obchód chorych.
  4. Dzieci i młodzież zapraszamy do przyłączenia się do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Dzieci Maryi. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w  kościele w najbliższy piątek po mszy i nabożeństwie majowym.
  5. Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 19:00 w Domu Marii.
  6. W przyszłą niedzielę nasz dekanat pielgrzymuje do katedry w ramach złotego jubileuszu Diecezji Opolskiej. O godz. 13:30 spod kościoła będzie wyjeżdżał autobus, o godz. 14:30 sprawowana będzie msza się święta w katedrze. Jak pogoda będzie ładna to damy sobie po mszy czas na lody i wrócimy około godz. 18:00 do Nakła. Bardzo proszę, by osoby, które chcą jechać autobusem zgłosiły ten fakt do najbliższego czwartku w zakrystii lub kancelarii.
  7. W najbliższą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na cele remontowe.
  8. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz wszystkim zaangażowanym parafianom za udział w akcji Paczka dla Ukrainy. Skompletowaliśmy 64 paczki. Dziękuję też uczniom klasy ósmej i panu Piotrowi za pomoc w załadowaniu paczek.
  1. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy parafian z  ul. Kani 1-10. Bóg zapłać osobom, które zadbały o nasz kościół w minionym tygodniu.

Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

Kancelaria parafialna czynna: środa po mszy do 19:30 i czwartek godz. 8:45-10:00;