Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 1 października 2023 r.

 1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W niedziele będziemy się spotykali o godz. 15:30, a od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. Dla dzieci przygotowane są materiały, które pomogą lepiej zrozumieć rozważanie tajemnic różańcowych. Zapraszamy po odbiór już w poniedziałek. Przypomnijmy: odmawiając we wspólnocie (kościół, rodzina, znajomi) cały różaniec bez przerwy i rozmyślając nad tajemnicami możemy codziennie, pod zwykłymi warunkami, uzyskać w październiku odpust zupełny.
 2. Zapraszamy na msze św. i nabożeństwa związane z pierwszym czwartkiem, piątkiem i sobota miesiąca. Zachęcamy także do przystąpienia do spowiedzi i udziału w adoracji. W piątek o godz. 8:30 rozpocznie się obchód chorych.
 3. Zbiórka marianek w poniedziałek 2 października po mszy św. W Domu Marii, zbiórka ministrantów w sobotę 7 października o godz. 11:00 w kościele.
 4. Ks. Dawid Kontny zaprasza na kolejny „Męski Różaniec” w Opolu w sobotę 7 października br. Szczegóły na plakacie.
 5. W niedzielę 8 października w czasie mszy św. o godz. 16:00 bp Rudolf Pierskała poświęci nasze organy. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość oraz na krótki koncert organowy, który odbędzie się bezpośrednio po mszy. Gra p. Maciej Lamm - organista katedralny. W tym dniu nabożeństwo rózańcowe sprawowane będzie wyjątkowo o godz. 15:15.
 6. Kolejna katecheza dla dorosłych odbędzie się w czwartek 12 października o godz. 19:00 na plebanii. 
 7. Spotkania dla bierzmowańców: kl. VI w piątek 6 października po różańcu w Domu Marii i kl. VII w czwartek 12 października o godz. 19:00 w Domu Marii.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w sobotę 14 października. Wyjazd o godz. 7:00. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Zbiórka remontowa odbędzie się w tym miesiącu wyjątkowo w niedzielę 15 października, gdyż 8 października odbędzie się przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia - fundację wspierającą młodych, zdolnych ludzi.
 10. Nasz Klub Seniora zaprasza w dniu 5 października na zabawę z okazji Dnia Seniora oraz pierwszej rocznicy swojej działalności. Szczegóły na plakacie i na fanpage Klubu.
 11. Od najbliższego tygodnia przyjmowane będą intencje mszy św. na rok 2024. Zaszła jedna istotna zmiana i od 2024 r. msza dla seniorów odprawiana będzie w środę o 8:00 zaś w czwartek msza św. będzie odprawiana wieczorem.
 12. Prosimy o uregulowanie opłat za groby na cmentarzu u p. Teresy Fesser. Należy to zrobić do 15 października br.
 13. Planujemy zbiórkę złomu w sobotę 21 października. Wszystkich chcących przekazać złom prosimy, by poinformowali o tym proboszcza lub któregoś z członków Rady Duszpasterskiej.
 14. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o kościół i obejście w ubiegłym tygodniu. O posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Kani nry 31-40, a w kolejnym tygodniu z ul. Kani nry 41 - 72 oraz Leśnej.Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła 
ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski
Kancelaria parafialna czynna: 
środa po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; czwartek godz. 8:45-10:00;
tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl 
nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego