Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 10 kwietnia 2022 r.

 1. Dziś Parafialny Zespół Caritas rozprowadza paschaliki, ozdobne świece wielkanocne oraz palmy. Cały dochód przeznaczony będzie na działalność naszej Caritas.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka na cele remontowe.
 3. Okazja do spowiedzi świętej:
 • Wielki poniedziałek: pół godziny przed mszą świętą oraz od godz. 17:30 – 19:00 z adoracją
 • Wielki wtorek: godz. 7:00-8:00 oraz od 17:00 do mszy św. z adoracją
 • Wielka środa: godz. 7:00-8:00, od 17:00 do mszy świętej oraz po mszy świętej do nabożeństwa fatimskiego.
 • Wielki czwartek: godz. 7:00-8:00 oraz 15:00-16:30
 • Wielki piątek: godz. 8:00-8:50 oraz od 14:00-15:00.
 • Wielka sobota: godz. 8:00-9:00

UWAGA! Przed liturgiami Triduum Paschalnego nie będzie okazji do spowiedzi.

 1. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia w kwietniu Sakramentu Bierzmowania poprowadzi w Wielką środę o godz. 19:00 nabożeństwo fatimskie, które ofiarujemy w ich intencji. 
 2. Droga krzyżowa w Wielki piątek rozpocznie się przed wejściem do kościoła i pójdziemy ul. Kościelną w stronę numeru 11, a następnie zawrócimy i pójdziemy pod kaplicę, by potem wrócić do kościoła. Byłoby pięknie, gdyby mieszkańcy ul. Kościelnej (inni mogą ich wesprzeć) przygotowali na tej trasie 14 prostych krzyżyków, przy których będziemy się zatrzymywali. Zachęcam także uczestników by zabrać ze sobą krzyże, nawet takie zrobione własnoręcznie. O godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia rozpoczynając nowennę do Bożego Miłosierdzia. Od wtorku w oktawie Wielkanocy Koronką, będziemy modlić się 15 minut przed każdą Mszą Świętą, chyba że inaczej zaznaczono w porządku intencji.
 3. W Wielki piątek po liturgii oraz w Wielką Sobotę będzie okazja do adoracji Pana Jezusa przy Bożym Grobie oraz adoracji krzyża. Z tyłu kościoła, na stoliku, wyłożona jest lista dla chętnych do adoracji. Jak przed rokiem prosimy o zaznaczenie swojej obecności jakimkolwiek znakiem lub wpisanie grupy, która chce się wspólnie modlić w danej godzinie. W Wielki piątek o godz. 21:00 rozpocznie się czuwanie dla młodzieży, a adoracja dla dzieci odbędzie się w Wielką sobotę o godz. 14:00.
 4. Kolekty: W Triduum paschalne oraz Niedzielę Wielkanocną na potrzeby parafii. W Poniedziałek Wielkanocny na KUL. Zbiórka przy Bożym Grobie na utrzymanie zabytków w Ziemi Świętej. Zbiórka z Niedzieli Miłosierdzia przeznaczona będzie na Caritas.
 5. W Wielkim Tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek po porannej mszy św. do godz. 8:30, a w tygodniu oktawy wielkanocnej w czwartek po porannej mszy świętej do godz. 10:00.
 6. W Niedzielę Wielkanocną szafarze odwiedzą chorych z Komunią świętą od godz. 9:30. A w Niedzielę Miłosierdzia wizyta szafarzy rozpocznie się po porannej mszy świętej.
 7. Spotkanie dla uczniów kl. 7 przygotowujących się do Bierzmowania odbędzie się w środę 20 kwietnia o godz. 18:30 w Domu Marii.
 8. Spotkanie dla młodzieży mającej przyjąć bierzmowanie 30 kwietnia br. odbędzie się w czwartek 21 kwietnia o godz. 18:30 w kościele. Uwaga! Zmianie uległa godzina mszy, w czasie której udzielane będzie bierzmowanie w Tarnowie Opolskim. Msza będzie sprawowana o godz. 16:00.
 9. Na autokarową pielgrzymkę do Włoch zostały tylko 2 miejsca.
 10. Rozpoczynamy zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbedzie się w dniach 19-26 listopada 2022 r. W programie przelot samolotem oraz zwiedzanie Betlejem, Jerozolimy, Góry Karmel, Nazaretu, rejs po Jeziorze Galilejskim i wiele innych. Szczegóły na ulotkach do odbioru w zakrystii, w gablocie oraz na naszej stronie internetowej. Koszt: 3450 PLN oraz 100 USD. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 11. Można odbierać kartoniki w ramach akcji Paczka dla Ukrainy. Będą one zbierane od czwartku 21 kwietnia od godz. 18:00 do 18:30 w Domu Marii.
 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o nasz kościół oraz obejście. O gruntowne posprzątanie kościoła w najbliższy wtorek prosimy parafian z  ul. Dzierżonia – potrzebni też będą mężczyźni do omiecenia pajęczyn. W kolejnym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Tarnowskiej.

Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: 11.04. po mszy do 8:30 i 21.04.: godz. 8:45-10:00;

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego