Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 10 maja 2020 r.

Ogłoszenia 10 maja 2020 r.


1.      Osoby spoza grupy ryzyka zachęcamy do uczestniczenia we mszy świętej i skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi jest od poniedziałku do soboty przed każdą mszą świętą, a w niedzielę przed pierwszą mszą świętą.

2.      Nabożeństwa majowe odbywać się będą od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej, a w niedzielę w ramach nabożeństwa popołudniowego.

3.      Od poniedziałku do soboty na godzinę przed wieczorną mszą świętą odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, którą będziemy kończyli 15 min. przed mszą koronką do Bożego Miłosierdzia i śpiewaniem suplikacji. Codzienna adoracja jest zalecona przez Biskupa Opolskiego i będziemy ją praktykowali aż do odwołania.

4.      W środę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Zgodnie z dekretem biskupa nie można odprawiać procesji, dlatego pomodlimy się w kościele różańcem. Do skrzynki w kościele i na adres: kancelaria@parafianaklo.pl można przekazywać intencje.

5.      Młodzież z naszej parafii, która przyjęła już bierzmowanie, zapraszam do udziału w spotkaniach #Żyjcie. Będziemy chcieli bliżej się poznać, połączyć i stworzyć grupę, która pojedzie na Światowe Dni Młodzieży. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt na naszego parafialnego maila, a po więcej informacji odsyłam na stronę Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży www.lawka.org 

6.      Od poniedziałku w kościele będzie posługiwać druga organistka, p. Urszula Patoła. Panie organistki będą się wymieniały co tydzień. P. Urszuli dziękuję, że przystała na moją propozycję grania w kościele, a wszyscy życzymy powodzenia za (póki co elektronicznym) kontuarem.

7.      Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę po nabożeństwie majowym. Proszę się zgłaszać tylko w sprawach, których nie można załatwić telefonicznie.

8.      Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kościół do skarbon w kościele lub przelewem.

9.      Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego, a w nim o przeżywaniu pierwszej komunii świętej w czasie epidemii oraz o sanktuarium św. Stanisława.

10.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy osoby spoza grupy ryzyka z ul. Tarnowskiej numery: 1-29.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski

tel.: 77 5466422

e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego