Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 10 marca 2024 r.

1.  W piątek 15 marca odbędzie się Dekanalne czuwanie dla młodzieży w Kamieniu Śląskim. Rozpoczęcie o godz. 19:30 pod kościołem. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłaszanie się do środy.

2. Spotkanie dla bierzmowańców klasy VII odbędzie się w piątek 15 marca po drodze krzyżowej w Domu Marii. Spotkanie dla klasy VI odbędzie się w środę 20 marca po ich zajęciach szkolnych.

3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 17:00 marca o godz. 17:00 w Domu Marii.

4. W niedzielę 17 marca gościć będziemy ojca ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy w Opolu budują kościół pw. Św. Jana Pawła II. Nasz gość wygłosi słowo, a po mszy będzie można przekazać datek na budowę kościoła.

5.  Organizujemy się na wyjazd na spotkanie z cyklu „Dobry wieczór”, poświęcone tematyce spowiedzi świętej, które odbędzie się w środę 20 marca br. o godz. 19.30 w kościele Ojców Franciszkanów w Opolu. W programie: nieszpory przygotowane przez scholę katedralną pod kierunkiem p. Macieja Lamma, konferencja pt. „Upadłeś? Pozwól Mu, aby Cię podniósł”, którą wygłosi ks. Józef Krawiec, założyciel Domów dla Bezdomnych „Barka”; możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz rozmowy duchowej, a także okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Dojazd samochodami, zapisy w zakrystii z zaznaczeniem kto i kogo zabiera ze sobą.

6.  W czwartek 21 marca o godz. 19:00 odbędzie się w Domu Marii katecheza dla dorosłych. Mówić będziemy o Bogu Wszechmogącym i Stwórcy.

7.  W piątek 22 marca odbędzie się droga krzyżowa ulicami naszej miejscowości. Rozpoczniemy o godz. 19:00 na parkingu na styku ul. Kani i Tarnowskiej. Proszę przynieść świece.

8.  W piątek 22 marca odbędzie się obchód chorych.

9.  24 marca to już Niedziela palmowa. Przed mszami będzie można wesprzeć nasz Zespół Cartias nabywając palemki oraz świece wielkanocne. Liturgia niedzielnej sumy rozpocznie się pod kaplicą MB Fatimskiej (ul. Kościelna) gdzie zostaną poświęcone palmy i stamtąd ruszymy w procesji do kościoła.

10. Dziś przed kościołem zbiórka na cele remontowe. Na rzecz ofiar wojny na Ukrainie zebraliśmy 1481 zł, tak samo na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes (jak do tego doszło nie wiem - jak śpiewa klasyk ;). Ks. Marcin Cytrycki składa Bóg zapłać za rekolekcyjny czas i za złożone ofiary.

11. Bóg zapłać składamy firmie p. Romana Pietruszki za prace porządkowe w plebanijnym ogrodzie oraz w obejściu kościoła, w miejscu gdzie były kontenery. Docelowo plac plebanijny ma służyć jako miejsce naszych plenerowych, kameralnych spotkań.

12. Bóg zapłać parafianom, którzy zadbali o porządek w naszym kościele parafialnym. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kani 21-30 i ul. Przedszkolnej. Przed Niedzielą Palmową odbędzie się generalne sprzątanie kościoła, o które prosimy mieszkańców ul. Kani 31-72 i ul. Leśnej.
Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna:

- wtorek po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30

- środa po porannej mszy świętej do godz. 10:00

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego

Gazetka parafialna “U Piotra i Pawła” jest wydawana przez parafię Św. Ap Piotra i Pawła w Nakle i przeznaczona jest wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty.