Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 11 czerwca 2023 r.

1.  Zapraszamy dziś na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesję w ramach oktawy Bożego Ciała.  Do czwartku włącznie odbywać się będą procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po wieczornych mszach świętych. W czwartek procesja pójdzie do jednego ołtarza przy kaplicy na ul. Kościelnej.

2.  Dziś przed kościołem zbiórka na cele remontowe. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3.  Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywać się będą w piątek po mszy św. Szkolnej, w sobotę o godz. 17:30 oraz w niedzielę o godz. 15:30. Zachęcamy do udziału.

4. 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w intencji naszych ojców - prowadzą ministranci.

5.  Po kilkuletniej przerwie mieszkańcy Grabowa zapraszają na Jantury Izbickie, które rozpoczną się 17 czerwca o godz. 16:00 w Grabowie. Plan tego wydarzenia znajduje się w gablocie.

6.  W sobotę 24 czerwca zapraszamy na ul. Raszowską na odpustowy festyn rodzinny. W programie atrakcje dla dzieci i dorosłych. Szczegóły wkrótce.

7.  25 czerwca przypada nasz odpust parafialny. Nasze duchowe przygotowanie do uroczystości rozpoczniemy 20 czerwca nowenną do św. Ap. Piotra i Pawła. Naszym tegorocznym sumistą i kaznodzieją będzie ks. Marcin Cytrycki, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Goslawicach i dyrektor Wydawnictwa Świętego Krzyża. Prosimy ósmoklasistów by ponieśli na odpuście figury.  W dniu odpustu będzie można nabyć i zamówić koszulki z logiem parafii.

8.  Na odpust do Raszowej figury poniosą obecni szóstoklasiści.

9.  Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Tarnowskiej, Wiśniowej i Kościuszki oraz tym, którzy im pomagali za przygotowanie pięknych ołtarzy. Mariankom i ministrantom oraz p. Urszuli Patole jesteśmy wdzięczni za czuwanie nad pięknem liturgii. Dziękujemy też panom niosącym baldachim, zabezpieczającym trasę, w tym policji, oraz młodzieży niosącej figury i naszym niezawodnym dekoratorkom. Jeszcze raz wielkie dzięki - to była piękna uroczystość.

10. Daniel Kowalczyk wraz z rodziną oraz osoby organizujące zbiórkę na rzecz jego rehabilitacji dziękują za finansowe wsparcie. Zebrane zostało 2755 zł i 105 Euro. Rehabilitację Daniela można nadal wesprzeć przez zbiórkę internetową na www.siepomaga.pl/daniel-kowalczyk

11. O posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Kościelnej, a w kolejnym tygodniu z ul. Strzeleckiej nry 1-10.

12. Wciąż można się zapisywać na pielgrzymkę do Medjugorie. Proszę także, by osoby, które zapisały się już na pielgrzymkę wpłaciły drugą ratę w wysokości 500 zł. do 13 czerwca.

    13. Są wolne miejsca na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Więcej informacji i zapisy u proboszcza.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna:

ś roda po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; czwartek godz. 8:45-10:00;

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego