Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 11 kwietnia 2021 r.

  1. Zapraszamy dziś na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:30.
  2. Dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka na cele remontowe. Zachęcamy do zapoznania się z opisem postępu prac przygotowawczych do remontu organów, który znajduje się w artykule na naszej stronie internetowej.
  3. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Będziemy modlili się o  zatrzymanie pandemii koronawirusa i o zdrowie i bezpieczeństwo w naszej wspólnocie parafialnej.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w środę po mszy świętej o godz. 18:45 w kościele.
  5. Przypominamy, że w nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć jedynie 25 osób. Jeżeli nie ma nikogo przy drzwiach, to prosimy, by poczekać na osobę odpowiedzialną za liczenie wiernych i by nie wchodzić do kościoła nawet gdy drzwi lub krata są otwarte. Liczymy na Waszą współpracą.
  6. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego.
  7. Póki co nie ustalono terminu bierzmowania. Jak tylko się taki pojawi, to zostanie podany do wiadomości, jednak biskupi wrócą do bierzmowania dopiero gdy młodzież wróci do szkół i najpierw bierzmowanie odbędzie się w dekanatach, gdzie nie było udzielane w ubiegłym roku, a takich dekanatów jest jeszcze 11.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom, którzy zadbali o naszą świątynię i jej obejście w czasie uroczystości paschalnych. Dziękujemy Paniom dekoratorkom za przygotowanie ciemnicy, Bożego grobu oraz wystroju ołtarza. Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Mariankom dziękujemy za służbę. Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w świątyni i jej obejściu oraz Panom, którzy pełnią służbę przy drzwiach kościoła. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców Grabowa numery: 28-35.
  9. Ze swej strony pragnę gorąco podziękować wszystkim parafianom za wsparcie w czasie izolacji, za okazaną pomoc, modlitwę i dobre słowo. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Bóg zapłać. Podziękowaliśmy też we wtorek ks. Andrzejowi Ochmanowi za pomoc duszpasterską.
  10. Ogłoszenie DFK w Nakle: 1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny, w  którym każdy ma obowiązek wziąć udział. Dlatego, że w pierwszej kolejności należy spisać się samodzielnie przez Internet, koło DFK proponuje pomoc w tym samospisie. Zainteresowane osoby mogą się kontaktować z Rudolfem Urbanem (tel. 501 369 706).Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 ? 17:20 i czwartek: 8:45-10:00

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego