Ogłoszenia parafialne 11 września 2022 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne.
  2. Dziś po mszach świętych odbywa się zbiórka na cele remontowe. Przypominamy, że w sposób szczególny zbiórka ta będzie przeznaczona na wymianę ogrzewania w kościele parafialnym.
  3. We wtorek zapraszamy uczniów klasy ósmej na mszę świętą, a po niej do Domu Marii na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania.
  4. Biskup Opolski prosi, by – wychodząc naprzeciw inicjatywie Konferencji Episkopatu Polski ­– uczynić 14 września Dniem wsparcia dla narodu ukraińskiego. Stąd w środę o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo o pokój na Ukrainie. Niech ta intencja towarzyszy nam także w prywatnych modlitwach.
  5. W czwartek zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie, którego celem będzie przygotowanie przyszłorocznego kalendarza. Spotkanie odbędzie się o godz. 19:00 na plebanii.
  6. Za tydzień w niedzielę na Górze Świętej Anny odbędą się Dożynki Diecezjalne, na których jesteśmy przedstawicielami naszego dekanatu. Zapraszamy do przyłączenia się do Eucharystii dziękczynnej za plony, która będzie sprawowana w Grocie lurdzkiej o godz. 11:00.
  7. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Ławka zaprasza młodzież w wieku ponadpodstawowym i studentów oraz młodzież pracującą na spotkanie Ławka Go! Odbędzie się ono w dniach 30 września – 2 października na Górze Świętej Anny. Więcej informacji znajdziecie na naszym facebookowym fanpage, na stronie ławka.org oraz po prostu u proboszcza. Jeżeli ktoś się zastanawia na czym polega takie spotkanie, to jego organizatorzy odpowiadają tak:

Zwykle mówicie po spotkaniu, że najlepsza była atmosfera; że niezwykły i niepowtarzalny był czas modlitwy i że tylko na takich spotkaniach można się tak modlić; że spotykacie tam cudownych ludzi.

Ławka Go! polega właśnie na tym. Dużo czasu spędzamy razem mówiąc o mądrych rzeczach, które są dla Was ważne, modląc się, albo  śpiewając po prostu przy dobrej muzyce. Ale też dużo czasu jest na to, byście mogli pobyć ze sobą w mniejszym gronie, czasem bardzo spontanicznym, w naszej kawiarni, albo w Kurniku!

1. Od końca września rusza jesienna edycja Samstagskurs w świetlicy przy ul. Kani. Szczegóły w gablotce oraz na facebookowym fanpage DFKNakelNaklo.
  2. Informujemy, że w niedzielę 25 września odbędzie się odpust ku czci św. Mateusza w Grabowie, a w niedzielę 2 października świętować będziemy kolejną rocznicę poświecenia naszego kościoła parafialnego, tzw. kiermasz.
  3. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy posprzątali kościół, a także jego obejście. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Lompy i Klimasa.

Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła, ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: środa po mszy do 19:30 i czwartek godz. 8:45-9:30;

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl / nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego