Ogłoszenia parafialne 14 maja 2023 r.

1.  Gościmy dziś kleryków z opolskiego seminarium. Chętnych zapraszamy na spotkanie z nimi o godz. 14:30 w Domu Marii.

2.  Dziś przed kościołem zbiórka na cele remontowe.

3.  Przed figurę Matki Bożej Fatimskiej pojawiła się ś wiecznik wotywny, gdzie można zapalać świece symbolizujące naszą modlitwę i ofiarę w konkretnej intencji. Świecznik jest ustawiony na okres próbny, ale jeżeli się przyjmie, to już pozostanie.

4. W piątek 19 maja o godz. 19:30 zapraszamy młodzież na Dekanalne czuwanie młodych w naszym kościele.

5.  Od piątku 19 maja rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6.  Bóg zapłać składamy jednej pani i czterem (!) mężczyznom, którzy przyszli pomóc w rozbiórce płotu na plebanii. W sobotę 20 maja o godz. 8:30 chcemy kontynuować prace, ale będzie to problemem, jeżeli będzie nas tak niewielu. Proszę więc by każdy mężczyzna, który jest w stanie przyjść potwierdził to u proboszcza lub sołtysa. W czwartek będziemy wiedzieli czy materiały zostaną dostarczone i pojawi się informacja na stronie parafialnej oraz na facebooku potwierdzajaca lub odwołująca sobotnie prace. Bardzo proszę o pozytywny odzew.

7.  W sobotę i niedzielę 20-21 maja gościć będziemy misjonarza z Papui Nowej Gwinei ks. Marka Sobottę. Po mszach świętych będzie można

8.  Msza święta w niedzielę 21 maja o godz. 8:00 będzie sprawowana w dwóch językach - polskim i niemieckim. Proszę przynieść odpowiednie modlitewniki.

9.  28 maja przypada I Komunia święta. Terminy prób podane sa w porządku intencji, a wszystkich parafian zachęcam do modlitwy w intencji dzieci pierwszokomunijnych.

10. Parafia w Tarnowie Opolskim organizuje  wyjazd na spotkanie młodych Lednica 2000 w dniu 3 czerwca br. Zapisy i informacje u księdza proboszcza.

11. Z radością informujemy, że sierpniowy wyjazd do Medjugorie dojdzie do skutku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc i można się dopisać.

12. Są wolne miejsca na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Więcej informacji i zapisy u proboszcza.

13. Tegoroczna procesja Bożego Ciała pójdzie trasą przez ul. Tarnowską, Wiśniową i Kościuszki. Uroczystość Bożego Ciała przypada 8 czerwca.

14. Ks. Przemysław Seń, kustosz Sanktuarium św. Rity w Głębinowie, serdecznie zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych, które potrwają od 20 do 22 maja br. Program uroczystości jest następujący: 20 maja, godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu; godz. 18.00 - Msza św. z nauką; godz. 20.30 - wieczór świadectw; 21 maja, godz.  9.30 i 11.00 - Msze św. z nauką; godz. 16.00 - uroczysta suma odpustowa połączona z obrzędem błogosławieństwa róż; 22 maja, godz. 16.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu; godz. 18.00 - nabożeństwo; godz. 19.00 - Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa róż.

15.  Bóg zapłać składamy za zadbanie o porządek w kościele i jego obejściu. O posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Ficha i Raszowskiej. O generalne posprzątanie kościoła oraz obejścia przed I Komunią świętą prosimy rodziców przyszłorocznych dzieci pierwszokomunijnych.

Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

Kancelaria parafialna czynna:

ś roda po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; czwartek godz. 8:45-10:00;

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego