Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 14 sierpnia 2022 r.

 1. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka na cele remontowe. Spostrzegawczy zauważyli, że na ul. Raszowskiej zostały już zamieszczone skrzynki na gazomierze. To oznacza, że wkrótce rozpoczną się prace nad wymianą systemu ogrzewania w kościele oraz prace nad zakończeniem inwestycji związanej z  wymianą instalacji CO na plebanii. Wykonywane są już projekty i poprosiliśmy kilka firm o przedstawienie ofert. Pieniądze z sierpniowej zbiórki będą przeznaczone na te cele.
 2. W poniedziałek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie ze zwyczajem w czasie mszy świętych odbędzie się błogosławieństwo kwiatów i ziół.
 3. Parafia w Kamieniu Śląskim zaprasza na odpust ku czci św. Jacka w niedzielę 21 sierpnia.
 4. W zakrystii można zapisywać się na pielgrzymkę rowerową do sanktuarium św. Rocha w Oleśnie-Grodzisku, która odbędzie się 20 sierpnia. Rozpoczęcie o  godz. 14:00. Dla osób, które chcą jechać tylko w jedną stronę podstawiony będzie samochód, który zabierze rower do Nakła. Nie uwzględnia to jednak przewozu osób – transport należy załatwić sobie we własnym zakresie. Koszt transportu powrotnego roweru to 10 zł.
 5. Kancelaria parafialna będzie czynna w następujących terminach: piątek 19  sierpnia po wieczornej mszy świętej do 18:15; środa 24 sierpnia po mszy do 19:30 i czwartek 25 sierpnia godz. 8:45-10:00;
 6. Wszystkich wyjeżdżających do Ziemi Świętej prosimy o wpłacenie kolejnej raty za wyjazd w wysokości 500 zł. Numer konta podany jest na dole ogoszeń. 
 7. Dziękujemy naszemu parafianinowi Piotrowi Matyskowi za prace wykończeniowe przeprowadzone przy ubikacjach w Domu Marii. Bóg zapłać!
 8. Biskup opolski Andrzej Czaja zwraca się z serdeczną prośbą, aby w  najbliższych dniach modlić się w intencji wszystkich poszkodowanych w wyniku tragicznego wypadku polskiego autokaru w Chorwacji oraz ich bliskich. Dla rannych wypraszajmy szybki powrót do zdrowia, dla tragicznie zmarłych łaskę życia wiecznego, a dla najbliższych łaskę pociechy w tym trudnym czasie.
 9. Wakacyjna oferta Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Ławka”. Duszpasterstwo Młodych „Ławka” przygotowało ofertę wydarzeń wakacyjnych dla młodzieży i zaprasza na Otwarte Czwartki – kolejny w czwartek 25 sierpnia – to spotkania z ciekawymi gośćmi, na wspólną modlitwę i rozmowy. Zaś w dniach 29-30 sierpnia odbędzie się zakończenie wakacji w Kurniku, czyli modlitewne spotkanie młodzieży połączone z koncertami, okazją do spotkań ze sobą i ciekawymi gośćmi. Szczegóły wszystkich wydarzeń oraz zapisy na stronie www.lawka.org.
 10. Tegoroczne dożynki parafialne i wiejskie odbędą się w dniach 10-11 września. Zaś dożynki diecezjalne odbędą się w niedzielę 18 września na Górze św. Anny. Suma Dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje z dekanatów będą gromadzić się na schodach prowadzących do Groty Lourdzkiej i  w procesji udają do Groty na Mszę św. Nasza parafia będzie reprezentować dekanat Kamień Śląski.
 11. Biskup Opolski zaprasza na pielgrzymi szlak 46. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w dniach 14-20 sierpnia 2022 r. Po ograniczeniach związanych z epidemią w ostatnich dwóch latach, w roku złotego jubileuszu diecezji opolskiej,  zechciejmy jak najliczniej udać się do tronu Jasnogórskiej Pani, aby – w nawiązaniu do motta tegorocznej pielgrzymki - „jubileuszową wdzięczność i ufność nieść do Matki”. Wspólna modlitwa, śpiew i słuchanie Słowa Bożego podczas tych wyjątkowych rekolekcji w drodze, braterstwo i świadczona sobie na pielgrzymim szlaku pomoc oraz gościnność gospodarzy na trasie pielgrzymki może po raz kolejny umocnić naszą więź z Jezusem i Jego Matką, a także stanowić odpowiedź na nasze „posłanie w pokoju Chrystusa” do świata i ludzi ze świadectwem wiary i miłości do Kościoła. Ci, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli fizycznie wziąć udziału w pielgrzymce, niech przez duchowe pielgrzymowanie (modlitwę, udział we Mszy św. w parafii, ofiarowane cierpienie i samotność) zechcą także włączyć się m.in. w pielgrzymią wdzięczność za dar Kościoła Opolskiego oraz modlitwę w jego intencji.
 12. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy posprzątali kościół, a także jego obejście. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu (przed niedzielą 21  sierpnia) prosimy mieszkańców ul. Grabów 5-27, a w kolejnym tygodniu (przed niedzielą 28 sierpnia) parafian z ul. Strzeleckiej nr. 73-100. Kolejność celowo zamieniona, by mieszkańcy Grabowa mogli w spokoju przygotowywać dożynki.   


Dodatek do ogłoszeń z dnia 21 sierpnia 2022 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe. Zebraliśmy 2760 zł.

2. W dniach 10-11 września odbędą się Dożynki Wiejskie i  Parafialne. Sołtys Nakła zachęca do przygotowania korowodu. Organizowana będzie też loteria fantowa stąd prośba o  przekazywanie nagród na losy do Sołtysa lub na plebanię.Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła, ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna:           piątek 19 sierpnia po wieczornej mszy świętej do 18:15

               środa 24 sierpnia po mszy do 19:30 i czwartek 25 sierpnia godz. 8:45-10:00;

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl / nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego