Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 15 października 2023 r.

1.  Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka na cele remontowe. Rozpoczał się remont Domu Spotkań. Póki co wykonywane są prace murarskie. Co nieco można zobaczyć śledząc nas na facebooku.

2.  Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe; od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 15:30.

3.  W zakrystii można nabyć kalendarze „Ewangelia 2024”. Mały format w cenie 15 zł i duż format w cenie 30 zł. Kalendarz zawiera fragment Ewangelii na każdy dzień, krótki komentarz do niej i propozycję modlitw.

4. W najbliższym tygodniu w dniach 18-19 października kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5.  Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy prowadzili prace przy instrumencie organowym, a zwłaszcza firmom p. Henryka Hobera i p. Berdnarda Sladka. Jeszcze w tygodniu przed poświeceniem organów firma p. Sladka wymieniła podłogę na chórze. Do wykonania pozostała ławka organisty i ławki dla wiernych.

6.  Bóg zapłać składamy osobom, które pomogły w przygotowaniu i przebiegu uroczystości poświęcenia organów czyli Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Paniom dekoratorkom, Dzieciom Maryi. Cieszyło także liczne uczestnictwo wiernych w tej uroczystości. 

7.  W piątek 20 października odbywa się comiesięczne czuwanie młodych. Tym razem zaprasza nas parafia w Gogolinie-Karłubcu. Rozpoczęcie o godz. 19:30. Jeżeli ktoś z młodzieży chciałby wziąć udział w czuwaniu, to proszę o kontakt z proboszczem do środy 18 października.

8.  W sobotę 21 października odbędzie się zbiórka złomu. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na remont Domu Spotkań. Wszystkich, chcących przekazać złom prosimy o poinformowanie o tym kogoś z członków Rady Duszpasterskiej albo o wywieszenie na furtce czegoś niebieskiego (materiał, woreczek, kartka). Wtedy zbierający złom będą wiedzieli, że mają zerknąć do posesji.

9.  Kolejna katecheza dla dorosłych odbędzie się w czwartek 26 października o godz. 19:00 na plebanii. 

10.  Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy złożyli  ofiary na utrzymanie cmentarza. W najbliższym czasie (w listopadzie) osoby, które nie uregulowały opłat zostaną o tym poinformowane przez umieszczenie naklejki na nagrobku z prośbą o skontaktowanie się z kancelarią parafii.

11. Zachęcam wszystkich by pod koniec października, jeszcze przed uroczystością Wszystkich Świętych skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania.

12. W przyszłą niedzielę (22 października) nasze miarianki i ministranci będą sprzedawali kremówki. Dochód przeznaczony będzie na ich cel.

13. Od przyszłej niedzieli (22 października) będzie można składać wypominki z intencjami za zmarłych.

14. Kolekta z niedzieli 22 października zostanie przeznaczona na misje.

15.      Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o kościół i obejście w ubiegłym tygodniu. O posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Nowej, a w kolejnym tygodniu z ul. Polnej.  


Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna:

ś roda po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; czwartek godz. 8:45-10:00;

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego