Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 15 sierpnia 2021 r.

 1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne.
 2. W ramach kolekty na cele remontowe zebraliśmy 3970 PLN i 60 €. Bóg zapłać.
 3. W poniedziałek na cmentarzu prowadzone będą prace związane ze sprzątaniem oraz sianiem trawy. Bardzo prosimy o pomoc nie tylko kobiety, ale i mężczyzn. Proszę przynieść odpowiedni sprzęt. Zamontowane już zostały furtki oraz brama oddzielająca kosze na śmieci.
 4. W czwartek kancelaria parafialna będzie czynna bezpośrednio po mszy świętej do godz. 9:00 lub do ostatniego petenta.
 5. W sobotę 21 sierpnia o godz. 18:00 sprawowana będzie msza w intencji parafian udzielających się w pracach na cmentarzu oraz dobrodziejów. Po niej zapraszamy wszystkich, którzy angażowali się w prace fizyczne na poczęstunek do Domu Spotkań.
 6. W niedzielę 22 sierpnia odbędzie się odpust parafialny ku czci św. Jacka w  Kamieniu Śląskim. Nie ma w tym dniu nabożeństwa popołudniowego.
 7. Ministrantów, Marianki oraz ich rodziców i rodzeństwo zapraszamy na wspólny spływ kajakowy w najbliższą sobotę 21 sierpnia. Osoby do 14 roku życia bezwzględnie muszą jechać z opiekunem. UWAGA!!! Czas na zapisy jest wyjątkowo krótki bo tylko do wtorku. Zapisywać można się w zakrystii oraz kancelarii.
 8. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego.
 9. W minionym tygodniu odwiedził nas misjonarz z Papui Nowej Gwinei, pochodzący z naszej diecezji ks. Marek Sobotta. Napisał on do nas list z  podziękowaniem za spotkanie i za złożone ofiary. List można przeczytać w  gablotce. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć ks. Marka i jego działalność misyjną w  sposób finansowy, to przez najbliższy tydzień 15-22 sierpnia można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z dopiskiem „Papua Nowa Gwinea”. Można też ofiarę przekazać w opisanej tak samo kopercie. Zebrane środki przekazane zostaną ks.  Markowi.
 10. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o porządek w naszej świątyni i  obejściu. O  posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul.  Kościelnej.
 11. Ponieważ co jakiś czas powraca pytanie o to, czy można przyjąć w ciągu jednego dnia komunię świętą spieszymy z wyjaśnieniem:

Jeżeli ktoś w ciągu jednego dnia uczestniczy w pełni we dwóch mszach świętych, to może przyjąć komunię świętą w czasie obydwu eucharystii. Jeżeli jednak ktoś jest na mszy świętej oraz na nabożeństwie z komunią świętą (taj, jak w naszej parafii jest na nabożeństwie fatimskim), to może przyjąć komunię świętą tylko w czasie mszy świętej, a na nabożeństwie już nie.

Mówiąc jeszcze prościej – tylko osoba uczestnicząca w ciągu jednego dnia w  dwóch mszach świętych może przyjąć dwa razy komunię świętą.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 – 17:20 i czwartek: 8:45-10:00

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego