Ogłoszenia parafialne 16 sierpnia 2020 r.

16 sierpnia 2020 r.

1. Dziś nie ma nabożeństwa popołudniowego.
  2. Dziś przed kościołem odbywa się organizowana przez Caritas Diecezji Opolskiej zbiórka na pomoc ofiarom wybuchu w Bejrucie.
  3. W poniedziałek wyrusza Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Można podjąć duchowe pielgrzymowanie korzystając z aplikacji mobilnej BonaFide,  ze strony internetowej www.pielgrzymka-opolska.pl, lub z fanpage na facebooku. Swoje relacje na temat pielgrzymki będą też zamieszczać TVP Opole, radio DOXA oraz opolski Gość Niedzielny.
  4. W przyszłą sobotę, 22 sierpnia, organizujemy wyjazd do Nysy i Głębinowa. Wyruszamy o godz. 10:00 spod kościoła do Nysy. Po małym spacerze w Nysie udamy się do sanktuarium św. Rity w Głębinowie na obiad. Po nim rejs stateczkiem po jeziorze, a następnie będzie chwila czasu wolnego i wieczorem weźmiemy udział w nabożeństwie ku czci św. Rity. Powrót do Nakła około godz. 22:00. Zapisywać można się w zakrystii po każdej mszy świętej oraz w kancelarii w godzinach urzędowania. Koszt: 60 zł.
  5. Za tydzień parafialne uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożona na cele remontowe. Zebraliśmy 4000 PLN i 40 ?.
  7. Kancelaria parafialna będzie czynna: w czwartek po porannej mszy świętej oraz w piątek po wieczornej mszy św.
  8. Ponieważ nic nie wskazuje na to, by pandemia miała się zakończyć, więc zostanie utrzymany porządek przystępowania do Komunii świętej w formie procesyjnej. Stąd bardzo proszę, by do komunii podchodzić kolejno ławkami i nie stać (jak się to mówi) ?jeden na drugim?, tylko zachować odstępy. Przypominam też, że w przypadku przyjmowania komunii na rękę należy położyć otwartą lewą rękę na prawej ręce wyciągając je przed siebie, a po otrzymaniu Komunii św. przyjąć ją do ust. Taka jest forma przyjmowania komunii i jej zachowanie jest wyrazem szacunku do Najświętszej Eucharystii.
  9. Jako wspólnota parafialna dziękujemy firmie REITOR za naprawę dachu na kościele.
  10. Bóg zapłać parafianom, którzy zadbali o czystość w naszej świątyni oraz w obejściu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Strzeleckiej nr. 21-32.
  1. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego.

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski