Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 17 stycznia 2021 r.

  1. Dziś o godz. 15:00 odbędzie się w kościele koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej. Zachęcamy do udziału za pośrednictwem Internetu ? można sobie przy popołudniowej, niedzielnej kawce posłuchać i pośpiewać kolędy.
  2. Od 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w święto Nawrócenia św. Pawła 25 stycznia.
  3. Możemy sobie nawzajem pogratulować i podziękować za ofiary złożone w ramach mszy kolędowych. Szczegóły w drukowanej wersji gazetki. W styczniu nie będzie zbiórki na cele remontowe.
  4. W ubiegłą niedzielę Liturgiczna Służba Ołtarza zebrała na swoje cele 1768 PLN. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, a naszym Ministrantom i ich Rodzicom dziękujemy za służbę przy ołtarzu.
  5. W środę na godz. 18:45 zapraszam do kościoła dzieci klasy 6 i 7 przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie potrwa ok. 40 min. Spotkanie formacyjne dla młodzieży klasy 8 przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się także w kościele w czwartek o godz. 18:00. Jeżeli ktoś ma obawę przed uczestnictwem w spotkaniu może połączyć się online.
  6. Godziny otwarcia kancelarii parafialnej znajdują się w stopce. Tam też znajduje się aktualny numer telefonu, gdyż stary numer został wygaszony i już nie działa (był za drogi).
  7. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju ? Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Biskup Opolski ogłosił niedzielę 24 stycznia br. Dniem Solidarności z Chorwacją i prosi o modlitwę za poszkodowanych podczas każdej Mszy św. oraz zorganizowanie zbiórki przed kościołami, co też uczynimy.
  8. W najnowszym Gościu niedzielnym o zasadach i zaletach postu Daniela, o etycznych aspektach szczepienia a także o tym jak odnaleźć szczęście w prostocie.
  9. Apelujemy o dostosowanie się do obostrzeń związanych z pandemią.
  10. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o naszą świątynię w minionym tygodniu. Dziękujemy też Marcinowi za odśnieżanie wokół kościoła. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Nowej.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00-17:20; czwartek: 8:45-10:00.

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego