Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 17 września 2023 r.

1.  Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne, a o godz. 18:00 odbędzie się w naszym kościele „Wieczór uwielbienia” prowadzony przez wspólnotę „Dawid”. Bardzo zachęcamy do udziału w modlitwie.

2.  Na cele remontowe zebraliśmy 3320 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary, które zostaną przekazane na remont Domu Spotkań.

3.  Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie parafialnych dożynek - organistom, LSO, Dzieciom Maryi, Paniom przygotowującym dekoracje, osobom, które przekazały dary na dekoracje. Bóg zapłać składam też za dary złożone na plebanijny stół. Jednocześnie jako wspólnota gratulujemy Sołectwu Nakło przygotowania pięknej i atrakcyjnej uroczystości.

4. W czwartek 19 września zapraszamy do Domu Marii na pierwszą w tym roku formacyjnym katechezę dla dorosłych.

5.  Nasz Klub Seniora zbiera podpisy na uzyskanie dofinansowania z Budżetu Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego na projekt Poznajemy zawody rzemieślnicze - drewnobusem po powiecie. Głos można oddać w internecie. Link znajdziecie na fanpage nakielskich Seniorów i naszej parafii. Poniżej zamieszczamy link do głosowania:

https://budzet-formularz.opolskie.pl/glosowanie/glosowanie.php?IDREGION=10&fbclid=IwAR1jA1XDxA1_4gxdQFA2QthM8Xge-YGwG4Mkt_rocnEc_36wNm4EY57ZBVQ

6.  W czwartek 28 września zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych wraz z dziećmi na spotkanie organizacyjne na godzinę 18:00 w Domu Marii.

7.  W dniach 29 września - 1 października w Domu Pielgrzyma na Górze Świętej Anny odbędzie się spotkanie młodzieży „Ławka Go!” (rozpoczęcie w piątek o 18.00, zakończenie w niedzielę ok. 14.00). Temat spotkania nawiązujący do ŚDM w Lizbonie brzmi: «Jaśnieć. Słuchać. Nie bać się». Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół średnich i studentów. Koszt: 180 zł. Szczegóły i zapisy (do 26 września) na stronie www.lawka.org. Osoby, które chcą się zapisać prosimy o kontakt z proboszczem - może utworzymy grupę.

8.  W sobotę 30 września prosimy chętnych o pomoc w demontażu starego wyposażenia w Domu Spotkań. Prace rozpoczynamy o godz. 10:00. Na pewno przydadzą się wkrętarki, młotki i przyczepy.

9.  W sobotę 30 września zapraszamy na mszę świętą w intencji ks. Piotra Janoszki z okazji jego urodzin.

10.  W niedzielę 1 października zapraszamy na... Tak, tak... Nie inaczej - na pierwsze nabożeństwo różańcowe!

11. Osobom przyjmującym Komunię Świętą na rękę pragniemy serdecznie przypomnieć zasady, o których wielu zapomina. Podchodząc do Komunii należy mieć już ręce wysunięte przed siebie, lewą wyprostowaną dłoń należy położyć na prawej. Po otrzymaniu Komunii Świętej należy zrobić krok w bok, tak by nie blokować kolejnych osób podchodzących do Komunii i przyjąć Pana Jezusa po czym - bez robienia skłonów, znaków krzyża czy innych, wrócić do swojej ławki. O tych zasadach będziemy na bieżąco przypominali.

12.   Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o kościół
i obejście w ubiegłym tygodniu. O posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Kani nry 11-20, a w kolejnym tygodniu z ul. Kani nry 21 - 30 oraz Przedszkolnej.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna:

ś roda po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; czwartek godz. 8:45-10:00;

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego