Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 18 kwietnia 2021 r.

  1. Zapraszamy dziś na nieszpory wielkanocne o godz. 15:30.
  2. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na cele remontowe 3170 zł i 20 Euro. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom zarówno tutaj w kościele, jak i osobom, które przekazały ofiary bezpośrednio na konto parafii.
  3. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
  4. W sobotę o godz. 10:00 w kościele odbędzie się zbiórka ministrantów. Obecność obowiązkowa.
  5. 25 kwietnia obchodzimy święto św. Marka. W tym roku jest to niedziela, ale mimo wszystko będziemy modlić się w intencji o błogosławieństwo Boże dla rolników i działkowiczów i w ogóle dla ludzkiej pracy. Z tej okazji w przyszłą niedzielę msza św. o godz. 10:00 sprawowana będzie na placu w Grabowie. Serdecznie zapraszamy do udziału ? tam limity nie obowiązują, tylko proszę mieć założone maseczki i zachować odstępy.
  6. Przypominamy, że w nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć jedynie 25 osób. Jeżeli nie ma nikogo przy drzwiach, to prosimy, by poczekać na osobę odpowiedzialną za liczenie wiernych i by nie wchodzić do kościoła nawet gdy drzwi lub krata są otwarte. Liczymy na Waszą współpracą.
  7. W najnowszym Gościu niedzielnym podejmowany jest temat o tym, czego możemy się spodziewać po covidzie. Zapraszamy do lektury.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o porządek w naszej świątyni i obejściu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul.  Ligonia i Konopnickiej.
  9. Z tyłu kościoła są jeszcze wyłożone paschaliki z tegorocznej Wigilii Paschalnej. Może je sobie zabrać na pamiątkę.
  10. Ogłoszenie DFK w Nakle: 1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny, w  którym każdy ma obowiązek wziąć udział. Dlatego, że w pierwszej kolejności należy spisać się samodzielnie przez Internet, koło DFK proponuje pomoc w tym samospisie. Zainteresowane osoby mogą się kontaktować z Rudolfem Urbanem (tel. 501 369 706).Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 ? 17:20 i czwartek: 8:45-10:00

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego