Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 18 lutego 2024 r.

1.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś o godz. 15:15 Gorzkie żale, a w piątki o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17:30 Droga krzyżowa.

2. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego za: - Pobożne odprawienie Drogi krzyżowej – codziennie w ciągu całego roku w indywidualnym odprawianiu należy przechodzić od stacji do stacji, we wspólnym już nie. - Udział w Gorzkich żalach – raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu. - Pobożne odmówienie po komunii świętej przed wizerunkiem Chrystusa Ukrzyżowanego modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu – w każdy piątek Wielkiego Postu. Dla uzyskania odpustu zupełnego trzeba spełniać zwyczajne warunki, czyli być w stanie łaski uświecającej, nieprzywiązanym do jakiegokolwiek grzechu i odmówienie modlitwy w intencjach papieskich.

3.  W tym tygodniu odbędą się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Marcin Cytrycki. Zaczynamy w czwartek. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku na msze święte z nauką ogólną. Indywidualne spotkania przewidziane są dla dzieci, młodzieży, chorych oraz narzeczonych, małżonków i par niesakramentalnych. Wszystkich zachęcamy też do skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania w ramach spowiedzi pierwszopiątkowej.  Kolekta z niedzieli 25 lutego zostanie przeznaczona na rzecz rekolekcjonisty.

4. Bóg zapłać za ofiary przekazane na cele remontowe. Zebraliśmy 3320 zł i 10 Euro. Bóg zapłać także za ofiarę złożoną 2 lutego na rzecz zakonów klauzurowych w wysokości 976 zł.

5.  Zachęcamy do zamawiania intencji mszy świętych - jest jeszcze wiele wolnych terminów w dniach: luty - 26; marzec - 3 godz. 16:00, 6, 11, 18, 24 godz. 16:00, 25, 27, 31 godz. 16:00; kwiecień - 1 godz. 8:00, 3, 5, 7 godz. 16:00, 8, 9, 10, 15, 17, 21 godz. 8:00, 22, 24, 29.

6.  Rada Sołecka Nakła zaprosza Panie na Dzień kobiet, króty odbedzie się w sobotę 9 marca o godz. 17:00. Szczegóły na plakatach, zapisy w sklepie Odido. Tegoroczne „Józefki” odbędą się w sobotę 16 marca - rozpoczęcie mszą świętą o godz. 16:00. Więcej szczegółów wkrótce.

7. Zachęcamy do wsparcia Stowarzyszenia Przyjaciół Nakła, które w zdecydowanej mierze wspiera nasz Klub Seniora. W ramach rozliczania można przekazać na rzecz Stowarzyszenia 1,5% podatku. Numer KRS 0000309119. Widzimy jak wiele dobrego dzieje się w naszym Klubie Seniora, więc na pewno będą wdzięczni za wsparcie.

8.  Bóg zapłać parafianom, którzy zadbali o porządek w naszym kościele parafialnym. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kościuszki, Wiśniowej i Kopalińskiej.Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna:

- wtorek po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30

- środa po porannej mszy świętej do godz. 10:00

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego

Gazetka parafialna “U Piotra i Pawła” jest wydawana przez parafię Św. Ap Piotra i Pawła w Nakle i przeznaczona jest wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty.