Ogłoszenia parafialne 19 grudnia 2021 r.

1. Marianki po mszach świętych niedzielnych rozprowadzają opłatki oraz świece Caritas. W  ciągu tygodnie można je nabyć w zakrystii.
  2. Okazja do spowiedzi świętej:
  • poniedziałek, wtorek i środa: od godz. 16:30 do mszy roratniej;
  • czwartek: od godz. 16:30 do 18:00;
  • piątek: po porannej mszy świętej do godz. 10:00 oraz od 14:00 do ostatniego penitenta.
  1. Od poniedziałku do środy włącznie bardzo prosimy, by dzieci przynosiły ozdobne serduszka lub inne własnoręcznie wykonane ozdoby na ich choinkę w kościele.
  2. W środę na roratach dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają Pisma Święte.
  3. W środę po roratach zapraszam na krótkie spotkanie Ministrantów i  Marianki, którzy chcą wziąć udział w kolędnikach.
  4. W czwartek o godz. 6:15 ruszamy na roraty do Raszowej. Wszystkie dzieci prosimy o przyniesienie ze sobą plansz. Plansze zostaną rozlosowane w święto Młodzianków po porannej mszy świętej.
  5. Wszystkich chcących pomóc przy tworzeniu dekoracji świątecznej w naszym kościele zapraszamy w czwartek 23 grudnia na godz. 9:00 do kościoła. Potrzebni będą zarówno mężczyźni, jak i kobiety.
  6. Prosimy, by kościół został sprzątnięty w czwartek 23 grudnia o godz. 14:00. O  posprzątanie kościoła w tym dniu prosimy parafian z ul. Leśnej i Kani do końca. O posprzątanie kościoła w dniu 31 grudnia prosimy mieszkańców ul. Nowej.
  7. Kolekta z pasterki zostanie przeznaczona na Diecezjalną Fundację Ochrony Życia, a kolekta z 26 grudnia na Wydział Teologiczny.
  8. Zapraszamy na mszę świętą w intencji parafian, którzy przez ostatnie sześć lat pełnili posługę w ramach Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Msza zostanie odprawiona 25 grudnia o godz. 8:00.
  9. Od niedzieli 26 grudnia rozpoczną się msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic w parafii z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nich. Szczegóły w porządku intencji.
  10. W niedzielę 26 grudnia po mszach świętych będzie święcony owies.
  11. W poniedziałek 27 grudnia po mszy świętej zostanie poświęcone wino ku czci św. Jana Ewangelisty.
  12. We wtorek 28 grudnia zapraszamy dzieci na mszę świętą w ich intencji i ze specjalnym błogosławieństwem.
  13. W piątek 31 grudnia zapraszamy wszystkich na mszę świętą dziękczynną na zakończenie roku o godz. 16:00.
  14. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe. Zebraliśmy 3330 zł.
  15. Oficjalny skład Parafialnej Rady Ekonomicznej: Winfried Blaik, Rudolf Urban, Henryk Małyska oraz Adrian Sobel. Sześciu członków wybranych przez parafian do Parafialnej Rady Duszpasterskiej miało za zadanie wyznaczyć do Parafialnej Rady Ekonomicznej swojego przedstawiciela i  wskazany został p. Adrian Sobel. Pozostałych członków mianuje proboszcz.
  16. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego oraz Małego Gościa, a w nich muzyka świąteczna.
  17. Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy zadbali on naszą świątynię i jej obejście w  minionym tygodniu. Gratulujemy także realizacji pomysłu na niespodziankę – pewnie już się domyślacie co to będzie, ale póki co ciiiiiiiiii!
  18. Ponieważ od 15 grudnia br. w naszym kościele może być zajęte 30% miejsc, nie wliczając w to zaszczepionych, warto może przy sobie mieć paszport covidowy.

No i najważniejsze!

Zapraszamy na wspólne kolędowanie w pierwszy dzień świąt oraz w niedzielę 2  stycznia! Koniecznie! Przybywajcie!

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 – 16:45 z wyjątkiem 28 grudnia i czwartek: 8:45-10:00.

Pole tekstowe 2