Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 19 lutego 2022 r.

 1. Zapraszamy dziś na nabożeństwo w intencji naszej diecezji przed Najświętszym Sakramentem.
 2. Wszystkie dzieci zapraszamy na karnawałowy bal przebierańców, który obędzie się dzisiaj w Domu Spotkań w godzinach od 15:00 do 18:00. W programie zabawa z didżejem i inne atrakcje. Będzie też można sobie kupić coś do jedzenia. Wstęp wolny.
 3. Uczniów klasy ósmej przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16:30 w Domu Marii. Uczniów pierwszej klasy szkoły ponadpodstawowej zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek o godz. 18:45 w Domu Marii.
 4. Uczniów klasy siódmej zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania w piątek po mszy świętej szkolnej w Domu Marii.
 5. Tegoroczne bierzmowanie odbędzie się w Tarnowie Opolskim 30 kwietnia 2022 r. o godz. 14:30.
 6. Zapraszamy na Dekanalne Nauki Przedmałżeńskie, które odbędą się w kościele parafialnym pw. św. Jacka w Kamieniu Śląskim 5 i 26 marca od godz. 14:00. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, tylko po prostu przyjść.
 7. W ubiegłym tygodniu na cele remontowe zebraliśmy 3687 zł i 5 €. Przy tej okazji składamy jako wspólnota Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dziękujemy też członkom poprzedniej Rady Parafialnej, którzy przez lata zbierali datki i dbali o organizację zbiórki.
 8. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy od Środy Popielcowej. Poprowadzi je proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP ks. Marcin Królik. Serdecznie zapraszamy do tego, by już dziś zaplanować sobie czas na spotkania rekolekcyjne.
 9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Ponieważ co tydzień zostają numery tego czasopisma, chciałbym zaproponować formę prenumeraty. Proszę, by przez najbliższe dwa tygodnie (do niedzieli 6 lutego br.) zgłosiły się do zakrystii osoby, które chcą co tydzień kupować Gościa Niedzielnego. Będzie go można odebrać sobie w zakrystii i będziemy zamawiali tylko taką liczbę czasopism, na jaką zdeklarują się parafianie.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę na trasie Gietrzwałd – św. Lipka – Troki – Wilno – Studzieniczna w terminie 12-15 maja 2022 r. Szczegóły na programie wyłożonym z tyłu kościoła, w gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii do niedzieli 13 marca br. wraz z wpłatą zaliczki w 300 zł. Od 14 lutego wymogi covidowe na Litwę zostają zluzowane i trzeba mieć zrobione szczepienia nie dłużej niż rok przed przyjazdem, lub wykonać test.
 11. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o nasz kościół w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ul. Strzeleckiej nr. 11-32.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: środa po mszy wieczornej do 19:30 i czwartek: 8:45-10:00;

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego