Ogłoszenia parafialne 19 maja 2024 r.

1.  Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz budowy kościoła Jana Pawła II w Opolu - jest to zbiórka ogólnodiecezjalna.

3. W poniedziałek rozpocznie się tzw. biały tydzień dla dzieci, które przyjęły I Komunię świętą stąd wszystkie msze sprawowane będą wieczorem.

4. W czwartek 23 maja przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień diecezjalnego dzieła modlitwy w intencji kapłanów „OREMUS”.

5. W niedzielę 26 maja zapraszamy na mszę św. O godz. 10:00 w intencji naszych matek.

6. Rocznica I Komunii św. odbędzie się 2 czerwca o godz. 16:00.

7. Spotkanie szóstoklasistów przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania w środę 29 maja o godz. 12:30 w Domu Marii.

8. W czwartek 30 maja przypada uroczystość Bożego Ciała. Wszelkie sprawy organizacyjne zostały już przedstawione. Zachęcamy do uczczenia Najświętszego Sakramentu przez udział w Eucharystii oraz procesji. Od piątku 31 maja rozpocznie się oktawa, która potrwa do czwartku 6 czerwca.

9. 1 czerwca przypada I sobota miesiąca ze mszą św. w intencji Róż Różańcowych.

10. Plan noszenia figur na procesjach najbliższy rok: w roku szkolnym 2023/24 - Boże Ciało - klasa 7, odpust parafialny - klasa 6, odpust w Raszowej - klasa 7; w roku szkolnym 2024/25: odpust w Grabowie: klasa 6, odpust w Tarnowie Opolskim - klasa 7.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe. Na nowy wzmacniacz nagłośnieniowy zebraliśmy 5070 zł.

11. Opłaty za cmentarz wzrosły do 35 zł za pojedynczy grób oraz 70 zł za podwójny grób na rok. Decyzje ta spowodowana jest rosnącymi kosztami utrzymania cmentarza. Prosimy uregulować wszystkie zaległości.

12. Bóg zapłać za utrzymanie porządku w kościele. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ul. Strzeleckiej 1-10, a w kolejnym                  tygodniu z ul. Strzeleckiej 11-32.

Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

Kancelaria parafialna czynna:

wtorek po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; środa godz. 8:45-10:00;

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego

Gazetka parafialna “U Piotra i Pawła” jest wydawana przez parafię Św. Ap Piotra i Pawła w Nakle i przeznaczona jest wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty.