Ogłoszenia parafialne 2 stycznia 2022 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory kolędowe.
  2. Do przyszłej niedzieli sprawowane będą msze święte kolędowe – zapraszamy do zapoznania się z grafikiem.
  3. Próby przed jasełkami: w poniedziałek po wieczornej mszy świętej oraz w  środę o godz. 16:00.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zachęcamy do udziału we mszy świętej – jest to tzw. „święto nakazane”. W czasie mszy świętych poświęcimy wodę, kredę i kadzidło. A po południu, o godz. 14:30 zapraszamy do kościoła na jasełka w wykonaniu naszym Marianek i  Ministrantów. Następnie, przy akompaniamencie orkiestry będziemy śpiewali kolędy. Jeżeli pogoda pozwoli odbędzie się to w ogródku plebanijnym.
  5. Zamykamy kolejny rok kalendarzowy. W minionym roku, w naszej parafii Chrzest przyjęło trzynaścioro dzieci. Do Komunii świętej przystąpiło po raz pierwszy dziesięcioro dzieci. Sakramentalnym węzłem małżeńskim połączyło się sześć par. Do domu ojca odeszło dwadzieścioro naszych parafian, a są nimi: Edward Wójcik, Teresa Kotula, Wiesław Piechota, Józef Ponsa, Jerzy Patoła, Wiktor Lubrich, Stefania Nieslony, Helena Muc, Sabina Nocoń, Adelajda Mansfeld, Łucja Mateja, Franciszek Mehlich, Róża Patoła, Maria Lysek, Małgorzata Barucka, Helena Wistuba, Helena Stach, Maria Cichoń, Monika Salzburg, Andrzej Salzburg oraz pochowany na cmentarzu w Tarnowie Opolskim Zenon Sekula.
  6. Składamy jako wspólnota wielkie podziękowania wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni i jej obejścia do uroczystości Bożego Narodzenia. Bóg zapłać: Paniom dekoratorkom i im pomagającym, dwóm Paniom, które sprzątały kościół przed świętami, osobom, które skonstruowały szopkę na zewnątrz i teraz dbają o zwierzątka i wszystkim zaangażowanym.
  7. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu poprosimy mieszkańców ul.  Polnej.

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 – 16:45 i czwartek: 8:45-10:00.

Niech Wam Bóg błogosławi w Nowym Roku 2022!

Ks. proboszcz Sylwester Pruski