Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 20 listopada 2023 r.

 1. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka na remont katedry.
 2. Dziś nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
 3. W najbliższym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Od adwentu kancelaria będzie urzędowała w normalnych godzinach.
 4. W piątek o godz. 16:00 odbędzie się w Domu Marii próba scholi dziecięcej.
 5. Za tydzień rozpoczynamy Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Jak zwykle zachęcamy do udziału w roratach. Dzieci spotykają się od poniedziałku do piątku wieczorami w kościele, roraty dla dorosłych odbywać się będą w soboty o godz. 8:00, roraty dla młodych w piątki o godz. 19:30. Zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę w czasie nabożeństwa zostaną poświęcone wieńce adwentowe.
 7. W niedzielę 27 listopada odbędzie się kiermasz adwentowy organizowany przez naszą Szkołę Podstawową. W sobotę wieczorem kiermasz będzie w budynku dawnej straży, a w niedzielę w ciągu dnia – jeśli pogoda pozwoli – na placu na ul. Kościelnej. W sprzedaży będą wieńce adwentowe, świece Bożonarodzeniowa, opłatki, bombki i kubki ozdobione podobizną naszego kościoła i wiele, wiele innych produktów. O godz. 14:30 odbędą się występy uczniów naszej szkoły.
 8. W kolejnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek oraz sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa związane z tymi dniami, na adorację Najświętszego sakramentu oraz przypominamy o piątkowym obchodzie chorych, który rozpocznie się 2 grudnia o godz. 9:00.
 9. Na cele remontowe zebraliśmy ostatnio 4170 zł i 10 €.
 10. Jeżeli są jeszcze osoby chętne na wyjazd do kina na seans filmu Medjugorie w kinie Helios – Karolinka 11 grudnia o godz. 18:30, to można do 27 listopada zapisywać się w zakrystii po mszach świętych.
 11. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy posprzątali kościół. O  posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Nowej, a w kolejnym tygodniu parafian z ul. Polnej.

Kilka informacji nt. remontu naszych organów.

Jak już kiedyś informowałem w kościele, w czasie prac konserwacyjnych przy organach okazało się, że szafa organowa jest zniszczona przez drewnojady. W konsekwencji trzeba wykonać nową szafę i wymienić jej elementy konstrukcyjne tak, by szkodniki nie przeniosły się na inne elementy instrumentu. To oczywiście wymaga czasu i nakładów pracy i jest związane z dodatkowymi kosztami. Stolarz poinformował, że prace związane z wykonaniem szafy organowej zostaną zakończone około połowy grudnia w związku z czym remontu instrumentu organowego nie zdołamy ukończyć przed tegorocznym Bożym narodzeniem. Wszystkie te informacje podaję, gdyż zapewne wielu z Was dziwi się, że prace remontowe niejako się zatrzymały – tymczasem one trwają, ale w zakładzie stolarskim, a nie na chórze. Polecam remont organów Waszej modlitwie, by już nie zaskoczyły nas inne niespodzianki.


Nowy biskup pomocniczy w Opolu, ks. Waldemar Musioł – nominat

Ksiądz Waldemar Musioł, pochodzący z parafii św. Floriana w Żywocicach, urodził się 10 listopada 1976 r. w Krapkowicach. Jest jedynym sy-nem Jana i Marii zd. Przywara.

Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze opolskiej 2 czerwca 2001 r. z rąk ówczesnego biskupa opolskiego Alfonsa Nossola. Posługę wikariusza podjął w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie (2001–2005) oraz bł. Czesława w Opolu (2005–2006). W tym samym czasie kontynuował studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, gdzie w 2005 r. uzyskał licencjat kanoniczny z teologii pastoralnej.

W sierpniu 2006 r. rozpoczął pracę w Kurii Diecezjalnej w Opolu. Równocześnie podejmował różnorodne posługi duszpasterskie w parafiach, głosząc kazania, rekolekcje i misje święte, wspierając i zastępując kapłanów. Duszpasterską opieką otaczał mieszkanki Domu Samotnej Matki w Opolu-Grudzicach. W latach 2008–2013 był rektorem kościoła św. Sebastiana w Opolu, gdzie posługiwał m.in. opolskiemu środowisku mniejszości niemieckiej. Od października 2012 r. jest pierwszym rektorem diecezjalnego Bractwa Świętego Józefa.

Nuncjatura Apostolska w Polsce 29 października 2022 r. w południe poinformowała, że papież Franciszek mianował ks. Waldemara Musioła biskupem pomocniczym diecezji opolskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Bagi na terenie dzisiejszej Turcji.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła, ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: środa po mszy św. wieczornej do godz. 19:30 i czwartek godz. 8:45-10:00;

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl / nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego