Ogłoszenia parafialne 20 marca 2022 r.

1. Zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich żali.
  2. Wszystkich członków Róż Różańcowych naszej parafii zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 18:00 w kościele.
  3. Członków Parafialnego Zespołu Caritas (PZC) oraz wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Zespołu zapraszamy do Domu Marii na spotkanie we wtorek po mszy świętej wieczornej o godz. 18:45. Spotkanie będzie dotyczyło akcji Paczka dla Ukrainy. Akcja polegać będzie na tym, że każda chętna rodzina otrzyma karton wraz z listą proponowanych produktów. Zadaniem jest wypełnienie tej paczki i oddanie do PZC. WAŻNE – tylko do 22 marca można zgłaszać gotowość wzięcia udziału w akcji.
  4. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu Ojciec Święty Franciszek zawierzy Rosję Najświętszej Maryi Pannie. O godz. 8:00 zostanie odprawiona msza święta w intencji pokoju i o nawrócenie Rosji, a po mszy odmówimy modlitwę różańcową. Natomiast podczas wieczornej mszy świętej będzie można podjąć Duchową adopcję dziecka poczętego.
  5. Od 3 kwietnia wzrosną ofiary za miejsce na cmentarzu. Stawki te nie zmieniały się od 2015 r., tymczasem opłaty za wodę, prąd i śmieci znacznie wzrosły. Pieniądze z  ofiar na cmentarz przeznaczane są też – jak wiecie – na bieżące utrzymanie cmentarza oraz inwestycje. Ofiara za pojedynczy grób będzie wynosiła 25 zł, a za podwójny 50 zł na rok. Jednocześnie ofiara składana przy montażu pomnika będzie dowolna. Przypominamy, że ofiary za groby można składać u p. Teresy Fesser.
  6. W piątek o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do mszy świętej szkolnej.
  7. Za tydzień obchodzimy niedzielę Laetare. Przypominamy, by do ubrania dołączyć jakiś różowy akcent.
  8. Parafia organizuje zbiórkę złomu, której dochód będzie przeznaczony na cele remontowe. U proboszcza lub pana sołtysa można podawać adresy, gdzie są osoby gotowe przeznaczyć złom na zbiórkę. Wszystko warte jest zgłoszenia, nawet jeden dziurawy garnek. Złom zbierany będzie w soboty od godz. 9:00.
  9. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Włoch na trasie Padwa-Rimini-Asyż-Rzym-Wenecja w terminie 12-18 sierpnia. Koszt to 1590 zł za osobę. Od pierwszego maja Włochy znoszą obostrzenia covidowe.
  10. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe zebraliśmy 4172 zł i 10 Euro. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  11. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o nasz kościół w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z  Grabowa 28-35.

Kancelaria parafialna czynna: środa po mszy wieczornej do 19:30 i czwartek: 8:45-10:00;