Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 20 sierpnia 2023 r.

  1. Dziś odbywają się uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka w kościele parafialnym w Kamieniu Śląskim.
  2. W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. Jesteśmy wdzięczni za ofiary złożone na cele remontowe. Zebraliśmy w sierpniu 3850 zł i 40 Euro. Pragniemy poinformować, że zabawa dożynkowa będzie ostatnią uroczystością w Domu Spotkań przed rozpoczęciem remontu. Po tym terminie, czyli od 10 września do odwołania Dom Spotkań będzie nieczynny. Rozpoczniemy prace od wprowadzenia gazu i prac związanych z zapleczem. Prace związane z salą będą podejmowane w dalszym toku. Na razie nie wiemy na jakie przeciwności natrafimy więc nie podajemy terminu zakończenia prac. Będziemy się też starali o uzyskanie dofinansowania w ramach wymiany ogrzewania i termomodernizacji. O pracach - jak zwykle - będziemy informowali na bieżąco. Zakończyły się także prace przy instrumencie organowym. Wiele zaoszczędziliśmy na elementach, które udało się zakupić jeszcze na początku pandemii, gdyż później inflacja i upadek firm wykonujących podzespoły do instrumentów organowych, znacznie podwyższyły ceny. Poświęcenie instrumentu odbędzie się w niedzielę 8 października na mszy św. O godz. 16:00. Po niej odbędzie się koncert w wykonaniu p. Macieja Lamma, organisty katedry opolskiej. Już dziś zapraszamy.
  4. Bóg zapłać składam dwom lektorom, którzy z pomocą jednego z rodziców odnowili ogrodzenie przy plebanii od ul. Raszowskiej, gdzie farba już się łuszczyła i przebijała rdza.
  5. W pierwszy piątek września odbędzie się obchód chorych o godz. 8:30. Zaś po południu, od godz. 16:15 zapraszamy na spowiedź nie tylko dzieci, ale też dorosłych.
  6. Mieszkańcy Grabowa zapraszają na Dożynki Gminy Izbicko. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą dziękczynną 3 września o godz. 11:00. Po południu zaś przewidziane są liczne atrakcje. Szczegóły w internecie oraz na plakatach.
  7. W niedzielę 10 września w kinie Helios - Solaris odbędzie się projekcja filmu Ulmowie. Błogosławiona rodzina. Chętnych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii. Cena biletu to 16 zł. Zapisy do końca sierpnia. Dojazd we własnym zakresie.
  8. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o kościół i obejście w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać także za pomoc w walce z chwastami i wypielenie chodnika. O posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Dzierżonia 22-43, a w kolejnym tygodniu z ul. Tarnowskiej.
  9. Można przekazywać przedmioty na rzecz cegiełek na dożynki. Przedmioty można przekazywać do pana sołtysa, a od 27 sierpnia także na plebanię. 


Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna:

ś roda po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; czwartek godz. 8:45-10:00;

W dniach 23-24 sierpnia kancelaria będzie nieczynna.

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego