Ogłoszenia parafialne 20 września 2020 r.

1. Dziś zapraszamy na nieszpory.
  2. W poprzednią niedzielę na cele remontowe zebraliśmy 3970 zł i 2?. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Ponieważ nie wiadomo kiedy dokładnie zostanie podłączona instalacja gazowa, a mamy odłożoną znaczną część niezbędnych środków, parafia wystąpiła do Wydziału Finansowo-Gospodarczego Diecezji Opolskiej o pozwolenie na rozpoczęcie remontu organów. Po otrzymaniu pozwolenia rozpoczniemy remont.
  3. Bóg zapłać i wielkie gratulacje składamy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości I Komunii świętej ? należy tu wymienić rodziców, osoby sprzątające kościół i obejście oraz dekorujące kościół, a także odpowiedzialnych za oprawę muzyczną. Dzieci pierwszokomunijne złożyły ofiarę, która zostanie przeznaczona na renowację mocno podniszczonego relikwiarza św. Piusa X, który wprowadził komunię świętą dzieci.
  4. Na misje dzieci pierwszokomunijne przekazały 1130 zł ? Bóg zapłać.
  5. W sobotę w Tarnowie Opolskim czternaścioro młodych ludzi z naszej wspólnoty przyjęło Sakrament Bierzmowania. Cieszymy się razem z Wami i liczymy na Waszą żywą obecność w naszej parafii.
  6. Bóg zapłać Panom i Młodzieńcom ;), którzy wykonali w minionym tygodniu prace przy demontażu ogrzewania na plebanii.
  7. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i czwartek po mszy św.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy kiermasz ? jest to 80. rocznica wmurowania kamienia węgielnego w naszym kościele parafialnym oraz 54. rocznica jego poświęcenia. Z tej okazji, po mszach oraz w zakrystii, rozprowadzane będą okolicznościowe świece, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na remont organów.
  9. Wspólnie z DFK Nakło organizujemy wycieczkę rowerową do wybranych kościołów w naszej gminie. W myśl zasady "Cudze chwalicie, swego nie znacie" chcemy poznać historię kościołów w Tarnowie, Przyworach, Kątach i Raszowej. Wyruszamy 26.09. o godz. 10.00 z placu przed naszym kościołem. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w kancelarii/zakrystii lub u p. Rudolfa Urban. Serdecznie zapraszamy do udziału!
  10. Jak co roku organizujemy zbiórkę złomu. Na koniec września zostanie podany jej dokładny termin, ale już dziś można zgłaszać chęć oddania złomu do p. Elfrydy Małek, p. Jana Mateji, p. Norberta Radzieja (dla Grabowa) oraz mailowo na: kancelaria@parafianaklo.pl.
  11. O posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Grabowa nr. 5-27
  1. Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła