Ogłoszenia parafialne 21 listopada 2021 r.

1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla.
  2. Biskup Opolski zmienił przeznaczenie dzisiejszej zbiórki przed kościołami diecezji i zostanie ona przekazana na Caritas w celu pomocy uchodźcom na wschodniej granicy.
  3. Spotkanie dla bierzmowańców klasy ósmej w Domu Marii o godz. 18:00 we środę, natomiast spotkanie dla klasy pierwszej ponadpodstawowej w tym samym dniu i miejscu o godz. 19:00.
  4. Potrzebne są do przeprowadzenia prace przy kanalizacji przy budynkach Domu Marii i Domu Spotkań. Wszystkich chętnych do pomocy wyposażonych w odpowiedni sprzęt zapraszamy w przyszłą sobotę o godz. 8:00 na plac robót.
  5. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Przed kościołem odbędzie się kiermasz adwentowy. W sobotę wieczorem kiermasz będzie w budynku dawnej straży, a w niedzielę w ciągu dnia na placu na ul. Kościelnej. W sprzedaży będą wieńce adwentowe, świece Bożonarodzeniowa, opłatki, bombki i kubki ozdobione podobizną naszego kościoła i wiele, wiele innych produktów.
  6. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na opał.
  7. W ubiegłą niedzielę został podsumowany pierwszy etap wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Oddano 105 głosów z czego 3 były nieważne. Zaproponowano 83 kandydatów. Z tej grupy wyłonione zostały osoby, które uzyskały największa liczbę głosów. Kandydatem proboszcza jest Joanna Wiktor i stąd nie zostanie ona umieszczona na liście wyborczej, lecz będzie bez wyborów wcielona do Rady. Proboszcz przedstawi jeszcze dwóch swoich członków.

Za tydzień na liście wyborczej znajdą się następujący kandydaci: Danch Żaneta, Jaksy Rafał, Kipka Mateusz, Klyk Teresa, Kolonko Karina, Lis Sylwia, Matysek Piotr, Ploch Janusz, Smolarek Sabina, Sobel Adrian, Szłapa Marcin, Wrzeciono Andrzej, Zawierucha Roland, z których wybierzemy 6 osób. Głosy będzie można oddać w Domu Marii, tylko osobiście, po każdej niedzielnej mszy świętej (łącznie z sobotą wieczorem) oraz po nieszporach. Na karcie należy zaznaczyć jednego, dwóch lub trzech kandydatów stawiając krzyżyk w polu przed nazwiskiem. Jeżeli ktoś zaznaczy więcej kandydatów, to głos będzie nieważny.

Wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie składamy serdeczne Bóg zapłać, a  sprawę wyborów polecamy modlitwie Parafian.

1. W zakrystii można nabyć książeczki z ewangelią na każdy dzień.
  2. Można się zapisywać na pięciodniową pielgrzymkę do Lourdes. W  programie: przelot samolotem, nocleg w Lourdes, zwiedzanie Carcassonne i  Tuluzy oraz sanktuarium w Lourdes. Termin: 11-15 maja 2022. Zapisy tylko do połowy stycznia 2022. Koszt to 2590 zł i 50 Euro.
  3. Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy zadbali on naszą świątynię i jej obejście w  minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kani 1-10.

1. Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 – 17:20 i czwartek: 8:45-10:00.