Ogłoszenia parafialne 21 lutego 2021 r.

1. Zapraszamy dziś o godz. 15:15 na nabożeństwo Gorzkich żali.
  2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartek po porannej mszy świętej.
  3. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego za:
  • Pobożne odprawienie Drogi krzyżowej ? codziennie w ciągu całego roku w indywidualnym odprawianiu należy przechodzić od stacji do stacji, we wspólnym już nie.
  • Udział w Gorzkich żalach ? raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu.
  • Pobożne odmówienie po komunii świętej przed wizerunkiem Chrystusa Ukrzyżowanego modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu ? w każdy piątek Wielkiego Postu.

Oczywiście dla uzyskania odpustu zupełnego trzeba spełniać zwyczajne warunki, czyli być w stanie łaski uświecającej, nieprzywiązanym do jakiegokolwiek grzechu i odmówienie modlitwy w intencjach papieskich.

1. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Radiem Doxa zapraszają do włączenia się w wielkopostną inicjatywę ?Akademia Wiary?. Przez cały Wielki Post, w każdy piątek, w mediach społecznościowych Wydziału Teologicznego zamieszczany będzie kolejny wykład dotyczący poszczególnych artykułów Wyznania Wiary. Tego samego dnia, o godz. 15.00 kolejni prelegenci będą gośćmi audycji ?Szczerze o Kościele? w Radio Doxa. Z kolei po Wielkanocy (12  kwietnia 2021 r. o godz. 20.00) na antenie Radia Doxa odbędzie się panel dyskusyjny Live z udziałem prelegentów.
  2. 28 lutego br. przypada tzw. Niedziela Ad gentes. Jest to dzień modlitwy za misjonarzy. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Misyjne Dzieło Pomocy.
  3. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Nakła. Nr KRS: 0000309119.
  4. Nasz bp Andrzej Czaja dziękuje wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na ofiary trzęsienia ziemi na Chorwacji. W diecezji zebrano łącznie 320 tysięcy złotych.
  5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
  6. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o naszą świątynię oraz jej obejście w minionym tygodniu. Bóg zapłać także Paniom dekoratorkom za przygotowanie pięknej dekoracji wielkopostnej. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Chopina.

(Na zdjęciu Pustynia Judzka)

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski