Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 21 marca 2021 r.

 1. Od dziś w naszym kościele zasłonięte są krzyże. Można je też pozasłaniać w  domach. W ten sposób Kościół zaznacza drugą część Wielkiego Postu ? okres pasyjny, kiedy bardziej skupiamy się na rozważaniu męki Pana Jezusa. Dodatkowo ten czas podkreślimy w ten sposób, ze nie będa biły wszystki dzwony z naszej kościelnej wieży. Usłyszymy je znowu wszystkie w Wielkanoc.
 2. Zapraszamy dziś o godz. 15:15 na nabożeństwo Gorzkich żali.
 3. W ubiegła niedzielę na cele remontowe zebraliśmy 2550 PLN i 30 ?. Bóg zapłać za ofiary złożone w kościele oraz przelewem.
 4. Do piątku włącznie można jeszcze składać wypominki w intencji zmarłych. Droga krzyżowa w Wielki Piątek będzie sprawowana w intencji wszystkich zmarłych wymienionych w wypominkach.
 5. W tym tygodniu we wtorek kancelaria będzie nieczynna.
 6. W sobotę o godz. 9:00 rozpocznie się przedświąteczny obchód chorych. Gdyby ktoś chciał dopisać chorego, to można to zrobić telefonicznie lub po mszy zostawić informację w zakrystii.
 7. W to już Niedzielę palmową na każdej liturgii będzie poświęcenie palm, a msza święta o godz. 10:00 rozpocznie się pod kaplicą na ul. Kościelnej. Tam zostaną poświęcone palmy, a następnie udamy się z procesją do kościoła.
 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach. W piątki Droga krzyżowa sprawowana jest o godz. 9:00 i po wieczornej mszy świętej, a  o godz. 15:00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wstawionym Najświętszym Sakramentem. W niedzielę o godz. 15:15 rozważamy mękę Pańską na Gorzkich żalach i modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 9. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o naszą świątynię w  minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w  najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Strzeleckiej nr. 33-72.
 10. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego.
 11. Seminarium Duchowne w Opolu zaprasza w dniach 22-27 marca br. na internetowe rekolekcje powołaniowe pod hasłem: ?Różne drogi, jeden cel?. Każdego dnia w tym czasie na seminaryjnym kanale na YT (WMSD OPOLE) będzie publikowany film. W sobotę na zakończenie odbędzie się skrzynka pytań z możliwością zadawania pytań. Szczegóły na: www. seminarium.opole.pl.Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 ? 17:20 i czwartek: 8:45-10:00

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego