Ogłoszenia parafialne 23 października 2022 r.

1.                  To już ostatni pełny tydzień październikowy. Wszystkich parafian, którzy nie byli jeszcze na nabożeństwie różańcowym, zachęcamy do przyłączenia się do nas.

2.                Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje.

3.                We wtorek zapraszamy wszystkich chętnych do sadzenia drzewek na cmentarzu. Prace rozpoczynamy o godz. 9:00. Nasadzone zostaną w szpalerze cisy kolumnowe – drzewka, które cechuje powolny przyrost i nie sypią igieł. Bardzo prosimy o ich uszanowanie. Planujemy także montaż oświetlenia przy głównej alei. To wszystko możemy wykonać dzięki ofiarom składanym na rzecz utrzymania cmentarza. Bóg zapłać.

4.               Klub Seniora zaprasza seniorów w środę na godz. 14:00 na obiad, kawę i miłą zabawę przy muzyce. Wstęp 30 zł. Szczegóły na plakacie.

5.                 W czwartek zapraszamy na godz. 19:00 do Domu Marii na katechezę dla dorosłych.

6.                Zapraszamy Dzieci Maryi na zbiórkę do Domu Marii w czwartek 27 października. O godz. 15:45 spotykają się Marianki różowe, a 16:45 pozostałe.

7.                 Spotkanie zespołu dziecięcego w Domu Marii w sobotę o godz. 13:00. Zapraszamy wszystkie dzieci chętne do wspólnego śpiewania oraz grania.

8.                W sobotę o godz. 10:30 w kościele odbędzie się zbiórka kandydatów na ministrantów, a o godz. 11:00 zbiórka ministrantów i lektorów.

9.                Zapraszamy na seans filmu Medjugorie w kinie Helios – Karolinka 11 grudnia o godz. 18:30. Zapisy potrwają do 20 listopada. Koszt biletu – 16 zł. Jeżeli będzie potrzeba to zorganizujemy autobus za dodatkową opłatą.

10.            Od poniedziałku będzie można złożyć wypominki za zmarłych. Druczki znajdują się na stoliku z czasopismami.

11.              9 października odbyło się liczenie wiernych. Liczone są osoby powyżej 7 roku życia. We wszystkich mszach niedzielnych (wraz z sobotą wieczorem) wzięło udział 454 wiernych (191 mężczyzn i 263 kobiety) z czego 260 przystąpiło do komunii świętej. Najwięcej osób uczęszcza na godz. 10:00 – 179. Najmniej było na mszy o godz. 8:00 – 79. W ubiegłym roku w niedzielnej mszy świętej brało udział 447 osób.

12.            Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty przed uroczystością Wszystkich Świętych. Od czwartku okazja do spowiedzi będzie także w trakcie różańca.

13.            Osoby, które chciałyby przekazać złom na rzecz remontów w kościele prosimy o kontakt z p. Adrianem Soblem lub z proboszczem.

14.            W zakrystii można zakupić kalendarze z Ewangelią na każdy dzień Ewangelia 2023 oraz Kalendarz Rolników.

15.             DFK Nakło zaprasza 12 listopada na wycieczkę do Opola w celu poznania historii Opola i mniejszości niemieckiej. Koszt 45. Szczegóły w gablotce.

16.            Bóg zapłać składamy parafianom, którzy posprzątali kościół, a także jego obejście. O  posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kani 11-20.