Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 25 lutego 2024 r.

1.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś o godz. 15:15 Gorzkie żale, a w piątki o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja, a o godz. 17:30 Droga krzyżowa.

2. We wtorek 27 lutego zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie, które odbędzie się  o godz. 19:30 na plebanii.

3.  W czwartek 29 lutego o godz. 19:00 odbędzie się w Domu Marii katecheza dla dorosłych. Tematem katechez jest wiara.

4. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do modlitwy, a Róże Różańcowe na mszę w ich intencji i wymianę tajemnic.

5.  W niedzielę 3 marca odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.

6.  W piątek 8 marca nabożeństwo drogi krzyżowej poprowadzą klerycy z naszego seminarium duchownego w Opolu.

7.  W niedzielę 10 marca odbędzie się przed kościołem zbiórka na cele remontowe. Ruszyły dalsze prace przy Domu Spotkań, gdzie wylewane sa posadzki i montowane będzie ogrzewanie. Na placu zostały też wykonane przyłącza kanalizacyjne oraz odprowadzenia deszczówki. Wszystkim zaangażowanym w te prace oraz w porządkowanie terenu składamy Bóg zapłać.

8.  Jak zwykle zachęcamy, by na niedzielę Laetare, przypadającą 10 marca, ubrać sobie na liturgię coś z różowym akcentem.

9.  Zachęcamy do zamawiania intencji mszy świętych - jest jeszcze wiele wolnych terminów w dniach:  marzec - 31 godz. 8:00 i 16:00; kwiecień - 3, 8, 15, 17.

10. Bóg zapłać składamy wszystkim osobom, które przekazały złom złoty na renowację naszej monstrancji. Zostanie ona przekazana do warsztatu po Wielkanocy, bo wtedy jeszcze będzie potrzebna. Na Boże Ciało powinna być już piękna i odrestaurowana. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby przekazać złom złoty (potargany łańcuszek, zgnieciony lub zgubiony kolczyk, złoty ząb) na rzecz renowacji, to jest taka możliwość. Prosimy także by zgłosiły się dwie osoby, które nie podpisały koperty z przekazanym złomem - wszystkich ofiarodawców chcemy wpisać do kroniki, gdyż jest to bardzo poważne przedsięwzięcie - renowację samej monstrancji wyceniono na 8 do 10 tys. zł.

11. Bardzo prosimy, by w obejściu kościoła nie przycinać samowolnie drzew, gdyż w ubiegłym roku w ten sposób okaleczono niektóre drzewka ozdobne.

12. Zachęcamy do wsparcia Stowarzyszenia Przyjaciół Nakła, W ramach rozliczania można przekazać na rzecz Stowarzyszenia 1,5% podatku. Numer KRS 0000309119. W ten sposób wpieramy działalność naszego wspaniałego Klubu Seniora.

13. Bóg zapłać parafianom, którzy zadbali o porządek w naszym kościele parafialnym. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kani 1-10, a kolejnym tygodniu ul. Kani 11-20.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna:

- wtorek po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30

- środa po porannej mszy świętej do godz. 10:00

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego

Gazetka parafialna “U Piotra i Pawła” jest wydawana przez parafię Św. Ap Piotra i Pawła w Nakle i przeznaczona jest wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty.