Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 26 czerwca 2022 r.

 1. Kończymy czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. We wtorek zapraszamy uczniów klasy siódmej oraz chętnych bierzmowańców na wyjazd rowerowy do Kamienia Śląskiego. Wyjazd o godz. 10:00 spod kościoła.
 3. We wtorek o godz. 19:00 w domu spotkań odbędzie się spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch. Będzie to okazja by uiścić opłatę za wyjazd.
 4. W środę przypada nasza uroczystość patronalna, a w najbliższą niedzielę będziemy świętować odpust parafialny. Kaznodzieją i sumistą będzie ks. Zbigniew Bienkiewicz – proboszcz parafii św. Karola Boromeusza w Opolu.
 5. Kancelaria w środę będzie nieczynna.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Obchód chorych odbędzie się wyjątkowo w piątek od godz. 9:00. Gdyby komuś ta pora nie odpowiadała, to proszę o kontakt z proboszczem.
 7. Dyżury do niesienia figur w procesji: odpust w Nakle – tegoroczna klasa VII; odpust w Raszowej – tegoroczna klasa VIII; odpust w Grabowie – przyszłoroczna klasa VI; odpust w Tarnowie Op. – przyszłoroczna klasa VIII.
 8. Do nabycia jest Gościa EXTRA o Eucharystii. Cena to 12 zł.
 9. W naszej gablocie oraz na stronie internetowej w zakładce „Aktualności” znaleźć można propozycje na czas wakacji związane z naszą wspólnotą parafialną. Rodziny LSO i Dzieci Marii mogą zgłaszać się już na spływa kajakowy. Nadto diecezjalne duszpasterstwo młodzieży, LSO oraz Dzieci Marii też przygotowało dla nich bogaty program. Zachęcamy szczególnie młodych do wzięcia udziału w domówce na Górze św. Anny.
 10. Zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej zostały zamknięte.
 11. Dziękujemy parafianom, którzy regularnie brali udział w nabożeństwach związanych z oktawą Bożego Ciała, a mieszkańcom ul. Kościelnej dziękujemy za przygotowanie kaplicy na ostatni dzień oktawy. Bóg zapłać.
 1. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy posprzątali kościół, a także jego obejście. O generalne posprzątanie kościoła prosimy w tym tygodniu parafian z  ul.  Krótkiej, Floriana, Ficha i Raszowskiej.​

  Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

  ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

  Kancelaria parafialna czynna: środa po mszy do 19:30 i czwartek godz. 8:45-10:00;

  tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

  nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

  W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego