Ogłoszenia parafialne 26 kwietnia 2020 r.

Niedziela 26 kwietnia 2020 r.

1.      Papieska intencja na maj: Aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

2.      Od piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe: od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej, a w niedzielę w ramach nabożeństwa.

3.      Na piątek biskup Andrzej Czaja udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.

4.      Od przyszłej niedzieli wracają msze święte w języku niemieckim.

5.      Przypominamy porządek przystępowania do komunii świętej: podchodzimy w szeregu, środkiem kościoła, zachowując wymagany odstęp. Przed przystąpieniem do komunii należy zdjąć rękawiczki i odsłonić maskę. Kładziemy lewą rękę na prawą i po otrzymaniu Eucharystii przyjmujemy ją prawą ręką. Jeżeli ktoś nie zmieści się do kościoła i w czasie mszy świętej pozostanie na dworze, to do komunii świętej może przystąpić przy bocznych drzwiach od strony organów.

6.      Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kościół do skarbon w kościele lub przelewem.

7.      Bóg zapłać Panom Krzysztofowi i Mateuszowi Matuszek za przygotowanie stojaka pod krucyfiks, a wcześniej zaadaptowanie świecznika pod stojak na ewangeliarz.

8.      Pod chrzcielnicą leżą paschaliki, można je sobie zabierać na pamiątkę do domu.

9.      O posprzątanie kościoła prosimy osoby spoza grupy ryzyka z ul. Dzierżonia numery : 1-21. Proszę przed sprzątaniem skontaktować się z proboszczem.

10.    Zmarł nasz parafianin ś. p. Rajnhold Kocem, miał 84 lata. Data jego pogrzebu zostanie podana w późniejszym terminie. Polecajmy naszego zmarłego Brata Rajnholda Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski