Ogłoszenia parafialne 26 listopada 2023 r.

1.                   Zapraszamy dziś na nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla.

2.                  Spotkanie Marianek i kandydatek na Dzieci Marii w poniedziałek o godz. 17:30 w kościele.

3.                  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 8:30 rozpocznie się obchód chorych. Przedświąteczny obchód chorych odbędzie się w piątek 22 grudnia.

4.                  W zakrystii można nabyć kalendarze „Ewangelia 2024”, a także kalendarz adwentowy „Boski Adwent” ze znaną najmłodszym Owieczką.

5.                  Na jarmark adwentowy do Drezna wyruszamy o godz. 5:00 spod kościoła. O godz. 4:30 odprawiona zostanie msza św. dla chętnych. Wskazówka: proszę bardzo ciepło się ubrać - grzaniec wcale tak skutecznie nie grzeje.

6.                  W niedzielę 3 grudnia rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na Roraty najmłodszych od poniedziałku do piątku o godz. 17:15, młodzież i osoby pracujące w środy o godz. 20:00 i dorosłych w ogólności w soboty o godz. 8:00.  Na ostanie roraty do Raszowej pójdziemy w sobotę 23 grudnia.

7.                  W zakrystii można już nabywać opłatki za dobrowolną ofiarą. Są też już małe ś wiece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8.                  Wszystkich rodziców oraz małżonków zapraszamy na spotkanie z Agatą i Hubertem oraz Joanną i Andrzejem, małżeństwami z Domowego Kościoła. Podzielą się oni swoim doświadczeniem życia małżeńskiego, a szczególnie znaczeniem modlitwy rodzinnej i małżeńskiej. Spotkanie odbędzie się w kościele parafialnym w niedzielę 10 grudnia o godz. 17:00.

9.                  W ramach zbiórki na fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie zebraliśmy 800 zł. Bóg zapłać.

10.                W ramach zbiórki na cele remontowe zebrano 3440 zł i 10 Euro. W ramach zbiórki złomu zebraliśmy 8892 zł. Za wszelkie ofiary i podarowany złom (niejednokrotnie bardzo konkretny) Bóg zapłać. Kolejna zbiórka na cele remontowe odbędzie się w niedzielę 10 grudnia.

11.                 Po wstępnym podsumowaniu opłat za cmentarz okazało się, że za aż 113 grobów nie złożono ofiary w tym roku, a nierzadko od wielu lat. Od roku zebraliśmy z ofiar za groby 16100 zł, z czego 10235 zł zapłaciliśmy za sam wywóz śmieci (za sam październik było to 1327 zł), a więc oszczędności mamy na ok. 5000 zł. To ważne, bo dach na kaplicy cmentarnej jest w coraz gorszej kondycji. Jeszcze raz apelujemy o uczciwość do wszystkich, którzy jeszcze nie wnieśli ofiar na utrzymanie cmentarza!

12.          Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o kościół i obejście w ubiegłym tygodniu. O posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Kościelnej, a w kolejnym tygodniu z ul. Strzeleckiej 1-10.

Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

Kancelaria parafialna czynna:

środa po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; czwartek godz. 8:45-10:00;

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego

Gazetka parafialna “U Piotra i Pawła” jest wydawana przez parafię Św. Ap Piotra i Pawła w Nakle i przeznaczona jest wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty.