Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 26 marca 2023 r.

1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali. Zachęcamy także do uczestnictwa w Drodze krzyżowej w piątek po wieczornej mszy św. Natomiast o godz. 15:00 w piątek rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu i pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. 

2. Na cele remontowe zebraliśmy 3880 zł i 10 Euro. Na chórze została zamontowana nowa szafa organowa, prac stolarski wymaga jeszcze kontuar, czyli obudowa elementu, w którym umieszczone są manuały i registry. Następnie zostanie zainstalowany instrument, gdy tylko organmistrz będzie miał wolny termin. Można półzartem poweidzieć, że powoli widać światełko w tunelu, może tylko jeszcze nie idzie się zorientować do końca jaki ten tunel jest długi :)

3. Najbliższy tydzień jest już dobrą okazją, by przystąpić do spowiedzi przedświątecznej. Przypominamy, że taka okazja jest zawsze na około pół godziny przed mszą świętą.

4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca.

5. Przedświąteczny obchód chorych odbędzie się w Wielką środę 5 kwietnia od godz. 8:30.

6. Z tyłu kościoła wyłożony jest specjalny numer Gościa niedzielnego - Gość Extra poświęcony tematyce znaków męki Boga. Cena to 14 zł. Przypominamy też, że czasopismo Rycerz Niepokalanej można zabierać gratis.

7. Tegoroczne bierzmowanie odbędzie się 29 kwietnia o godz. 14:30 w Tarnowie Opolskim. Próba dla bierzmowańców będzie w czwartek 27 kwietnia wieczorem.

8. W sobotę 25 marca w naszej Liturgicznej Służbie Ołtarza zostali ustanowieni nowi lektorzy - Daniel, Gracjan, Patryk i Szymon. Ustanowienie odbyło się po kursie przygotowującym w parafii NJSP w Gogolinie. Chłopakom gratulujemy, a ich rodzicom dziękujemy, że wspierają swoich synów w posłudze.

9. W zakrystii można nabyć kubki-cegiełki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazd młodych na ŚDM.

10. Z tyłu kościoła są wyłożone druki wypominek, które można składać w wyznaczonym koszyczku. Wypominki będzie można jeszcze składać do piątku 31 marca, później już nie. 

11. Powoli zapełnia się lista chętnych na pielgrzymkę autokarową, w planie której znajdują się m.in. Budapeszt, Medjugorie, Gradac, Mostar, Sarajewo, Dubrownik, Split i Plitwickie Jeziora. Termin 18-26 sierpnia 2023 r. Koszt 2990 zł i 90 Euro. Przy zapisach należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Zapisy potrwają do końca marca w zakrystii i kancelarii.

12. Staraniem konserwatora zabytków elewacja naszego kościoła zostanie pomalowana na, odpowiadające współczesnej modzie, czerwono-zielone pasy. Prace ruszą w najbliższą sobotę 1 kwietnia.

    13. Bóg zapłać składamy za zadbanie o porządek w kościele i jego obejściu.  O posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Kani 1 - 20.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna:

ś roda po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; czwartek godz. 8:45-10:00;

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego