Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 27 lutego 2022 r.

 1. Na skutek apelu naszego biskupa rozpoczyna się dziś w naszym kościele zbiórka na pomoc obywatelom Ukrainy. Do Środy Popielcowej włącznie pod chórem będzie stała skarbona oznaczona naklejką „Na Ukrainę”. Do niej można składać ofiary.
 2. Zapraszamy dziś na nabożeństwo w intencji o pokój.
 3. W środę rozpoczynamy Wielki Post oraz nasze Rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Marcin Królik. W porządku intencji znajduje się cały plan rekolekcji wraz z informacjami dotyczącymi mszy świętych, planowanych kazań i konferencji oraz adoracji. Nabożeństwo czterdziestogodzinne rozpoczniemy bowiem w Środę Popielcową i potrwa ono do piątku włącznie.
 4. W czasie Wielkiego Postu mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego za:
 • Pobożne odprawienie Drogi krzyżowej – codziennie w ciągu całego roku w indywidualnym odprawianiu należy przechodzić od stacji do stacji, we wspólnym już nie.
 • Udział w Gorzkich żalach – raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu.
 • Pobożne odmówienie po komunii świętej przed wizerunkiem Chrystusa Ukrzyżowanego modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu – w każdy piątek Wielkiego Postu.

Dla uzyskania odpustu zupełnego trzeba spełniać zwyczajne warunki, czyli być w stanie łaski uświecającej, nieprzywiązanym do jakiegokolwiek grzechu i odmówienie modlitwy w intencjach papieskich.

 1. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka najbliższa Środa Popielcowa będzie dniem postu i modlitwy w intencji pokoju. Warto podejmowany w tym dniu tzw. post ścisły oraz modlitwę ofiarować w intencji o pokój, nie tylko na Ukrainie. Oczywiście do praktyki ofiarowania modlitwy i postu w konkretnej intencji można wracać przez cały Wielki Post.  
 2. Zapraszamy na Dekanalne Nauki Przedmałżeńskie, które odbędą się w kościele parafialnym pw. św. Jacka w Kamieniu Śląskim 5 i 26 marca od godz. 14:00. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, tylko po prostu przyjść.
 3. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Ponieważ co tydzień zostają numery tego czasopisma, chciałbym zaproponować formę prenumeraty. Proszę, by przez najbliższe dwa tygodnie (do niedzieli 6 marca br.) zgłosiły się do zakrystii osoby, które chcą co tydzień kupować Gościa Niedzielnego. Będzie go można odebrać sobie w zakrystii i będziemy zamawiali tylko taką liczbę czasopism, na jaką zdeklarują się parafianie.
 4. W najbliższą sobotę nasze Sołectwo organizuje Dzień Kobiet – zachęcamy do uczestnictwa – szczegóły na plakatach, a Pan Sołtys już dziś informuje, że w tym roku odbędą się także zwyczajowe „Józefki”.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę na trasie Gietrzwałd – św. Lipka – Troki – Wilno – Studzieniczna w terminie 12-15 maja 2022 r. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii do niedzieli 13 marca br. wraz z wpłatą zaliczki w 300 zł.
 6. Ministrantom i Mariankom wraz z opiekunami przypominamy o jak najszybszym zapisywaniu się na pielgrzymkę do Włoch.
 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o nasz kościół w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ul. Strzeleckiej nr. 33-55.

  Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

  ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

  Kancelaria parafialna czynna: środa po mszy wieczornej do 19:30 i czwartek: 8:45-10:00;

  tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

  nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

  Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego