Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 27 marca 2022 r.

 1. Wszystkie osoby chętne z Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz chętnych parafian zapraszamy w środę o godz. 19:30 do Domu Marii na spotkanie synodalne.
 2. Wszystkich członków Róż Różańcowych naszej parafii zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 18:00 w kościele.
 3. Do akcji Paczka dla Ukrainy  zgłosiło się prawie 60 chętnych. Kartony będą do odbioru za kilka tygodniu, co ostanie ogłoszone.
 4. W piątek o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do mszy świętej szkolnej. Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych oraz związanych z  pierwszym piątkiem i sobotą miesiąca.
 5. Młodzież, a szczególnie osoby przygotowujące się do przyjęcia w kwietniu do przyjęcia bierzmowania​ zapraszamy na Dekanalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w Kamieniu Śląskim w piątek o godz. 20:00 pod kaplicą św. Jacka. 
 6. Obchód chorych odbędzie się w sobotę 9 kwietnia.
 7. Parafialny Zespół Caritas (PZC) będzie w najbliższą niedzielę sprzedawał paschaliki, ozdobne świece wielkanocne, ciasto i będzie też można zamówić sobie pieczonego baranka wielkanocnego, do odbioru w niedzielę palmową, kiedy to PZC będzie też sprzedawał palmy. Cały dochód przeznaczony będzie na działalność naszej Caritas. Wciąż zapraszamy osoby, które chcą dołączyć do Zespołu.
 8. Przygotowujemy się do „zajączka” stąd prosimy, by do sklepu przynosić surowe jajka (bez nołpasztōw ;).
 9. Przypominamy, że od 3 kwietnia wzrosną ofiary za miejsce na cmentarzu. Ofiara za pojedynczy grób będzie wynosiła 25 zł, a za podwójny 50 zł na rok. Jednocześnie ofiara składana przy montażu pomnika będzie dowolna.
 10. Parafia organizuje zbiórkę złomu, której dochód będzie przeznaczony na cele remontowe. U proboszcza lub pana sołtysa można podawać adresy, gdzie są osoby gotowe przeznaczyć złom na zbiórkę. Wszystko warte jest zgłoszenia, nawet jeden dziurawy garnek. Złom zbierany będzie w soboty od godz. 9:00.
 11. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Włoch na trasie Padwa-Rimini (popołudnie nad morzem)-Asyż-Rzym-Wenecja w terminie 12-18 sierpnia. Koszt to 1590 zł za osobę. Od pierwszego maja Włochy znoszą obostrzenia covidowe.
 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o nasz kościół w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z  ul. Ligonia i Konopnickiej. 


 1. Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

  ul. Raszowska 3, Nakło, 46-050 Tarnów Opolski

  Kancelaria parafialna czynna: środa po mszy wieczornej do 19:30 i czwartek: 8:45-10:00;

  tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

  nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

  Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego