Ogłoszenia parafialne 28 listopada 2021 r.

1. Dziś zapraszamy na nieszpory adwentowe w czasie których poświęcimy wieńce adwentowe i opłatki.
  2. Trwa kiermasz adwentowy organizowany głównie przez naszą szkołę. I w sobotę i  w niedzielę kiermasz będzie odbywał się w dawnym budynku straży. W sprzedaży będą wieńce adwentowe, świece Bożonarodzeniowa, opłatki, bombki i kubki ozdobione podobizną naszego kościoła i wiele, wiele innych produktów.
  3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na opał.
  4. Dziś drugi etap wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W Domu Marii można zagłosować na podanych kandydatów z których wybierzemy 6 osób. Głosy można oddać tylko osobiście po każdej niedzielnej mszy świętej (łącznie z sobotą wieczorem) oraz po nieszporach. Na karcie należy zaznaczyć jednego, dwóch lub trzech kandydatów stawiając krzyżyk w polu przed nazwiskiem. W przypadku pomyłki błędne zakreślenie należy opatrzyć kółkiem. Jeżeli ktoś zaznaczy więcej kandydatów, to głos będzie nieważny. Nieoficjalne wyniki wyborów ogłosimy w przyszłą niedzielę.
  5. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na roraty. Poniedziałek – piątek o godz. 17:15 będziemy z dzieciakami budować Kościół Boży. W środy o godz. 19:30 spotykamy się z młodzieżą od uczniów klasy ósmej wzwyż. W soboty o godz. 8:00 zapraszamy w sposób szczególny dorosłych. Przewidujemy także pewne niespodzianki.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Obchód chorych zamiast w pierwszą sobotę odbędzie się 18 grudnia.
  7. Składamy wielkie „Bóg zapłać” wszystkim organizatorom i dobroczyńcom zabawy Andrzejkowej, a w szczególności paniom w kuchni, paniom, które przygotowały ciasta, osobom, które podarowały losy, zespołowi Trio, Panu Sołtysowi z  Małżonką, którzy bardzo się zaangażowali i wszystkim uczestnikom zabawy.
  8. Na pomoc uchodźcom zebraliśmy 1190 zł., a na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie 908 zł. Bóg zapłać.
  9. Można się zapisywać na pięciodniową pielgrzymkę do Lourdes. W  programie: przelot samolotem, nocleg w Lourdes, zwiedzanie Carcassonne i  Tuluzy oraz sanktuarium w Lourdes. Termin: 11-15 maja 2022. Zapisy tylko do połowy stycznia 2022. Koszt to 2590 zł i 50 Euro.
  10. Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy zadbali on naszą świątynię i jej obejście w  minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kani 11-20.

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 – 17:20 i czwartek: 8:45-10:00.