Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Parafia Św. Piotra i Pawła w Nakle

Transmisja na YouTube

Klinkij logo poniżej

Ogłoszenia parafialne 28 lutego 2021 r.

1.      Zapraszamy dziś o godz. 15:15 na nabożeństwo Gorzkich żali.

2.      Dziś przed kościołem zbiórka na Misyjne Dzieło Pomocy.

3.      W czwartek rozpoczynamy odnowienie misji i rekolekcje wielkopostne zarazem. Poprowadzi je ks. dr Paweł Brudek. Z powodu obostrzeń nasze uczestnictwo w rekolekcjach będzie ograniczone, ale mimo wszystko zachęcam do uczestnictwa na żywo lub online. W czasie konferencji dla małżonków i młodzieży będzie można zadawać ks. Pawłowi pytania na czacie. Zachęcam też wszystkich do modlitwy o błogosławione owoce misji. Zaszła jednorazowa potrzeba zmiany godziny mszy świętej w przyszłą niedzielę i będzie ona sprawowana o godz. 16:30.

4.      W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W  sobotę obchód chorych odbędzie się według listy z poprzedniego miesiąca. Można jednak zgłaszać dodatkowe chętne osoby.

5.      Ministranci oraz Marianki rozpoczną w tym tygodniu zbiórkę złomu woskowego. Z tyłu kościoła będą stały pojemniki, do których można wrzucać stare, niepotrzebne, nadpalone świece (byle nie były w pojemnikach lub oprawkach). Zebrany wosk sprzedamy, a dochód będzie przeznaczony na rzecz Ministrantów i Marianek.

6.      Decyzją i staraniem Księdza Biskupa Andrzeja Czai od 1 marca br. w naszej parafii będą posługiwały jako organiści p. Ewa Lysek i p. Urszula Patoła. P. Ewa Lysek będzie grała na organach w środy, piątki i soboty, a p. Urszula Patoła w poniedziałki, wtorki i  czwartki. W niedziele organiści będą pełnili dyżur na przemian.

7.      Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o naszą świątynię w  minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w  najbliższym tygodniu prosimy mieszkańców ul.  Kościelnej.

8.      Zapraszamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Nakła, nr KRS: 0000309119.


Rzymskokatolicka Parafia Św. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło

46-050 Tarnów Opolski

Kancelaria parafialna czynna: wtorek: 16:00 ? 17:20 i czwartek: 8:45-10:00

tel.: 77 5466422 / e-mail: kancelaria@parafianaklo.pl

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001

Jeżeli chcesz odliczyć darowiznę od podatku, dopisz w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego