Ogłoszenia parafialne 28 maja 2023 r.

1.  Zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe i do Ducha Świętego, a dzieci komunijne zapraszamy do uczestnictwa w tzw. białym tygodniu do piątku włącznie.

2.  Ks. Marek Sobotta dziękuje wszystkim za okazane wsparcie. W ubiegłą niedzielę zebrał 6963,74 zł i 110 Euro. Pełen tekst podziękowania znajduje się na naszej stronie internetowej oraz w gablocie.

3.  W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 8:30 rozpocznie się obchód chorych.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywać się będą w piątek po mszy św. Szkolnej, w sobotę o godz. 17:30 oraz w niedzielę o godz. 15:30. Zachęcamy do udziału.

5.  W niedzielę 4 czerwca na dopołudniowych mszach świętych gościć będziemy muzyków, którzy po mszy świętej będą zbierali ofiarę na rzecz pomocy w rehabilitacji Danielowi Kowalczykowi, który uległ poważnemu wypadkowi. Więcej szczegółów na www.siepomaga.pl/daniel-kowalczyk

6.  W niedzielę 4 czerwca o godz. 16:00 dzieci klasy czwartej będą świętowały pierwszą rocznicę przyjęcia Komunii św. Próba dla nich w czwartek o godz. 15:00, a spowiedź w piątek o godz. 16:15.

7.  8 czerwca przypada tegoroczne Boże Ciało. Procesja odbędzie się po mszy św. o godz. 10:00. Do niesienia figur zapraszamy uczniów klasy ósmej. Zachęcamy dziewczynki do sypania, a chłopczyków do dzwonienia na procesji dzwoneczkami. Dzieci pierwszokomunijne zachęcamy do udziału w strojach we mszach św. i procesjach w uroczystość i w czasie oktawy Bożego Ciała.

8.  W Boże Ciało o godz. 19:00 na Górze Św. Anny odbędzie się Wieczór uwielbienia. Zapraszamy!

9.  Składamy Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe. Zebraliśmy 3900 zł. Kolejna zbiórka w niedzielę 11 czerwca.

10. Bardzo prosimy, by uregulować opłaty za cmentarz u p. Teresy Fesser.

11. Bóg zapłać składamy parafianom, którzy zadbali o porządek w kościele i obejściu, zwłaszcza tym osobom, które przygotowały wszystko do uroczystości I Komunii św. O posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Grabowskiej, a w kolejnym tygodniu z ul. Chopina.

12. Wciąż można się zapisywać na pielgrzymkę do Medjugorie.

13. Są wolne miejsca na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Więcej informacji i zapisy u proboszcza.

Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

Kancelaria parafialna czynna:

ś roda po wieczornej mszy świętej do godz. 19:30; czwartek godz. 8:45-10:00;

nr konta: 87 8884 1027 2003 0019 0150 0001 W celu odliczenia darowizny od podatku, należy dopisać w tytule przelewu: Na cele kultu religijnego