Ogłoszenia parafialne 28 marca 2021 r.

1. W związku z epidemią na mszę św. mogą przychodzić ofiarodawcy intencji, jednak w kościele nie może więcej niż 25 osób nie licząc służby liturgicznej. Drzwi kościoła będą otwierane 15 minut przed mszą świętą lub liturgią. Proszę o uszanowanie porządkowych i współpracę. Na zewnątrz może uczestniczyć dowolna liczba osób ale powinny zachować dystans i mieć założone maseczki.
  2. Okazja do spowiedzi świętej:
  • Wielki poniedziałek: pół godziny przed mszą świętą oraz od godz. 17:30 ? 19:00 z adoracją
  • Wielki wtorek: godz. 7:00-8:00 oraz od 17:00 do mszy św. z adoracją
  • Wielka środa: godz. 7:00-8:00, od 17:00 do mszy świętej oraz po mszy świętej do godz. 19:30.
  • Wielki czwartek: godz. 8:00-9:00 oraz 15:00-16:30 ? nie będzie spowiedzi przed liturgią Mszy Wieczerzy Pańskiej
  • Wielki piątek: godz. 8:00-8:50 oraz od 14:00-15:00.
  • Wielka sobota: godz. 8:00-9:00
  1. Droga krzyżowa w Wielki piątek rozpocznie się przed wejściem do kościoła i pójdziemy ul. Kościelną. Zachęcam by zabrać ze sobą krzyże, nawet takie zrobione własnoręcznie. O godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia rozpoczynając nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia. Od wtorku w oktawie Wielkanocy Koronką, będziemy modlić się 15 minut przed każdą Mszą Świętą.
  2. W Wielki piątek po liturgii oraz w Wielką Sobotę będzie okazja do adoracji Pana Jezusa przy Bożym Grobie oraz adoracji krzyża (będzie on wystawiony, ale nie można go całować, ani dotykać). Z tyłu kościoła (lub przed wejściem), na stoliku, wyłożona jest lista dyżurów. Chętnych do adoracji proszę o wpisanie się (najlepiej własnym długopisem).
  3. Kolekty: W Triduum paschalne oraz Niedzielę Wielkanocną na potrzeby parafii. W Poniedziałek Wielkanocny na KUL. Zbiórka przy Bożym Grobie na utrzymanie zabytków w Ziemi Świętej. W niedzielę 11 kwietnia br. zbiórka na cele remontowe.
  4. W piątek w oktawie Wielkanocy, czyli 9 kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Kancelaria parafialna będzie wyjątkowo czynna w poniedziałek po mszy św. do godz. 8:30 i we wtorek po wieczornej mszy św. do godz. 19:30.
  6. W sobotę 10 kwietnia zapraszamy wszystkich chętnych na naukę przedchrzcielną o godz. 17:00 w kościele.
  7. Wielkie Bóg zapłać wszystkim którzy zadbali o porządek wokół kościoła, za wypielenie chodników, przygotowanie grządek oraz obcięcie żywopłotu. Jest to ogrom pracy, który cieszy oko, niech parafianom, którzy poświęcili czas i siły Bóg wynagrodzi!
  8. Bóg zapłać także za zadbanie o wnętrze naszej świątyni. O posprzątanie kościoła przed Wielkanocą prosimy mieszkańców ul. Strzeleckiej numery 73 do końca, a przed Niedzielą Miłosierdzia o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Grabowa numery 5-27.

Ogłoszenie społeczne:

1 kwietnia rusza Narodowy Spis Powszechny, w którym każdy ma obowiązek wziąć udział. Dlatego, że w pierwszej kolejności należy spisać się samodzielnie przez internet, koło DFK proponuje pomoc w tym samospisie. Zainteresowane osoby mogą się kontaktować z Rudolfem Urbanem (tel. 501 369 706).

Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Raszowska 3, Nakło